Wpis z mikrobloga

Bojan Strażackie i Bojan Toporek - najlepsze piwa małowypustowe/rzadko spotykane (niekoncernowe?) jakie piłem w życiu. Nie jestem jakimś beergeek'iem, ale kilka piwek wypiłem. Podoba mi się ten smak/zapach chmielowy. Chyba to pierwsze piwa które piłem w których tak naprawdę czuć chmiel i podoba mi się to. Polecam. #tomekkopyrazblogublogkopyracom #piwo #pijzwykopem
e.....o - Bojan Strażackie i Bojan Toporek - najlepsze piwa małowypustowe/rzadko spot...

źródło: comment_5qVnVoOwks48rUXLgIwdDtZIo4Yz3NT9.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@ghostface: @Tamerlan: w moim mieście nie ma tych sklepów. Piłem Bojan IPA i jeśli miałbym obstawiać to tak musi smakować gówno w płynie. Lubię uproszczone stouty, jak Guinness. Smakują mi niektóre smakowe piwa (Jurajskie Stout Czekoladowy). To tyle jeśli chodzi o moje eksperymenty poza lagerami.
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: W smaku (tzn na języku) faktycznie nie czuć czekolady. Ale czuć ją gdy ten słód spływa po gardle (takie odczucie jak po zjedzeniu prawdziwej czekolady). Dlatego bardzo mi się ono spodobało.

@ghostface: Tomek nie wypowiedział się źle o nich (bardziej odniósł się do nietrafnej jego zdaniem nazwy Toporek). Jednak nie były to złe piwa według niego
  • Odpowiedz
W smaku (tzn na języku) faktycznie nie czuć czekolady. Ale czuć ją gdy ten słód spływa po gardle (takie odczucie jak po zjedzeniu prawdziwej czekolady). Dlatego bardzo mi się ono spodobało.


@elvisiako: oczywiście, ale mi chodzi o to, że nuty czekoladowe czy kawowe jak najbardziej występują w stoutach bez jakichkolwiek w dodatków, więc to trochę tak jakby np. nazywać smakowymi piwa chmielone po amerykańsku, bo czuć w nich owoce takie
  • Odpowiedz
@elvisiako: to nie jest typowe IPA, spróbuj Ciechana Grand Prix lub Lwówka Jankesa - te chyba najłatwiej spotkać w małych miastach. W Stokrotce może być Lwówek Jankes. W Jankesie poczujesz chmiel.
  • Odpowiedz
@elvisiako: mieszkam zagranica ale jak jestem na wakacjach w Polsce to piw jest od metra dla kazdego.sprobowalem tego toporka bo takie hipsterkie na wypokui #!$%@? dobrze je sobie zapamietalem bo to byla noc przed moich powrotem.syf.a alternatyw jest wiele,nazw nie podam ale wiem ze piw macie tam od zatrzesienia.ja sam gustuje w weizerach
  • Odpowiedz