Wpis z mikrobloga

Mireczki,

czy w Firefoxie jest możliwość błyskawicznego przechodzenia na jakąś ustaloną wcześniej stronę (nie domową) ?

Załóżmy (nie miniemy się bardzo z prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) że bardzo często odwiedzam stronę wykop.pl i zamiast raz po raz wpisywać w pasek adresu cały adres strony, chciałbym ustalić sobie jakiś skrót klawiszowy, który momentalnie przeniósłby mnie na mojego kochanego mikrobloga <3 .

W operze bardzo fajnie funkcjonowało to pod ctrl + cyfra.

#firefox

#przegladarki
  • 9
@PyraPrzeznaczenia

Domyślnie mialem wyłączony pasek zakładek, teraz włączyłem i rzeczywiście śmiga idealnie. Dziękuje ślicznie.

Temat natomiast nie jest jeszcze wyczerpany,

jeżeli jest możliwość przejścia do zakładki wstukując skrót klawiszowy, to będę wdzięczny za wprowadzenia mnie w arkana tej wiedzy.
@a231

Również dziękuje, szczególnie fajnie działa to w połączeniu z ctrl + t które automatycznie otwiera nową kartę i 'klika' w pole paska adresu. By dostać sie na wykop lecimy ctrl + t, w, i enter co daje trzy kliknięcia.

Czy posiada ktoś natomiast informację na temat skrótów klawiszowych z prawdziwego zdarzenia w firefoxie?
@niunix:

Jeżeli stworzysz zakładkę możesz także dać na niej "właściwości" i w polu "słowo kluczowe" wpisać dowolny ciąg znaków (min 1). Wpisując ten skrót w pasku adresu zostaniemy przeniesieni do odp. miejsca

("m" -> wykop.pl/mikroblog)