Wpis z mikrobloga

Rodzice mają obecnie #internet w #neostrada i są na tyle poirytowani jakością usług, że chcą w najbliższym czasie zmienić. Ja mieszkam za granicą więc nie śledzę rynku internetów. Co obecnie najbardziej się opłaca wziąć na małą firmę?

#play? #polsat? A może coś innego niż #lte, może coś też po kablu? Nie zależy mi na szybkości, bardziej na niezawodności i niskich kosztach.
  • 31
@Amfidiusz: Po telefonie to jeszcze jest Netia, ale to jeden pies. Jeśli chodzi o niezawodność to u mnie lokalni providerzy (tacy osiedlowi) dają radę, ceny są rynkowe i uptime na bardzo dobrym poziomie.
@Amfidiusz: To polecam sprawdzić LTE w play albo plusie co wolą i czy mają zasięg lte, fajna sprawa.

Też miałem neo całe 1 Mbps i działało #!$%@?, teraz mam lte z play i jestem mega zadowolony na samym modemie mam 15/2 jak bym założył antenę spokojnie bym to podwoił.
@ElCidX: Oni mają chyba obecnie ofertę na 12Mbitów, więc różnicy nie zauważą. O jakiej antenie mówisz? Już parę razy czytałem o tych antenach. Jakieś specjalne do routerów?
@ElCidX: Też tak uważam, nigdy im nie proponowałem zmiany neostrady na nic innego. Tym bardziej, że co roku oferują jakieś bonusy, byle tylko u nich zostać. No ale napisali mi, że chcą z nich zrezygnować i mam szukać jakiejś alternatywy.
@Amfidiusz: Nie masz się co bawić w LTE w szczególności jeśli chcesz mieć wysoką niezawodność. Pamiętaj, że nielimitowane LTE ma tak naprawdę limity. Jeśli mają neostradę a problem tylko jest w kwestii infolinii to ja bym nic nie zmieniał. Lepsze jest wrogiem dobrego.
@ElCidX: @brokenik: Nie wiem, czy to kwestia infolinii czy też zbyt wysokich kosztów. Wydaje mi się, że dzwonili do nich z Cyfrowego Polsatu. Ale z tego co widzę, to Polsat ma całkiem niezłą ofertę dla swoich abonentów: 25GB za 30zł. Oni więcej i tak nie wykorzystają.
@Amfidiusz: Tak, ale pamiętaj że dzisiaj jakość tej usługi może być dobra ale za jakiś czas może być totalna kicha i NIKT Ci nie zagwarantuje że tak nie będzie. Poza tym i tak te 25GB nie kosztuje 30zł - dokładnie sobie przeczytaj regulamin.
@brokenik: Nikt mi też nie zagwarantuje, że Neo nie będzie kichą za pół roku. A na rynku LTE jest na tyle duża konkurencja, że firmy nie mogą sobie pozwolić na złą opinię.

Ile więc kosztuje te 25GB?
@Amfidiusz: Uświadom sobie, że Neostrada działa po kablu - gdzie od twojego domu do centrali leci jedna para drutów dedykowana specjalnie dla Ciebie. W przypadku LTE jesteś dopięty do sektora o jakiejś powiedzmy przepływności - która jest współdzielona przez wszystkich użytkowników - chyba logiczne jest, że skoro LTE to usługa mobilna - więc masz o wiele większe ryzyko tego, że będzie działać znacznie gorzej. Poza tym miej też świadomość, że 25GB
@brokenik: że się przyczepię, centrale tez mają ograniczoną przpustowość i tak samo jak lte nie są z gumy.

Ale tak jak pisałem wcześniej, jak mają to 12 Mbps i jest stabilne i po kablu to nie widzę sensu zmieniać.
@ElCidX: Chyba łatwiej jest zmodernizować centralę a dokładnie DSLAMa (Orange i tam ma światłowód w każdej swojej centrali i interfejs min. STM-1) niż kupić dodatkowe pasmo za miliony złotych? Miej świadomość, że CP/PLAY mają bardzo niewielki wycinek pasma radiowego na usługę LTE a wszystkie dostępne kanały muszą redystrybuować na powierzchni całej Polski więc nie zaszaleją z dostawianiem kolejnego sprzętu a tym bardziej z pojemnością sieci.
@ElCidX: Ten zasięg LTE na stronie PLAYa jest wyssany z palca. Na mapie widzę moją mieścinę - ale nadajniki wciąż nie są uruchomione chociaż wiszą. Wiem, bo w miejscu gdzie stoi nadajnik mam swoje biuro i do dnia dzisiejszego nie dociągnęli światłowodu do BTSa, żeby zejść z radiolinii 16Mbit/s ;> Takich miejsc jest w miarę dużo.

Jeśli chodzi o doposażanie centrali to akurat Orange'owi trzeba przyklasnąć bo starają się jak mogą
Jak chcesz najtaniej i bez umowy tylko pytanie czy rodzice ogarną to można doładować np 500GB transferu kodami z Lay's koszt to jakieś 100zł i potem co miesiąc za 15zł przedłuzać ważność tego transferu (standardowo ważny 2 dni) bonami z inmedio, relay itp. Zakładając takie coś na rok za 23zł masz 41GB bez umowy. Nawet lepiej niż na umowie bo pula jest całkowita a nie odnawialna co miesiąc.