Wpis z mikrobloga

@u43dqe14m3: Jeśli dobrze mi się wydaje, Twój dodatek ukrywa komentarze napisane przez zielonki lub srebrzynki, które mają ocenę mniejszą niż zero i obrazek między 372, a 380px szerokości i pomiędzy 830, a 160px wysokości.

Nie wiem, czy są to odpowiednio restrykcyjne środki, żeby przez przypadek nie udupić jakiegoś prawilnego komentarza, ale w związku z moją naturą, nieakceptującą pewnych niezbyt eleganckich work-aroundów, to rozwiązanie mi się nie podoba ( ͡° ͜
@u43dqe14m3: Tak właśnie myślałem, że mogą się pojawić drobne różnice, no ale póki co, innego sposobu nie widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Poza tym nie przekonamy się o nich, dopóki nie spróbujemy.

A, no i sorry że Cię wołam, odpowiedź oczywiście miała powędrować do @Orlin ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@u43dqe14m3: Oki, dzięki za sampla, potestuję jeszcze - bo na stronie, którą sobie zapisałem niby działało - ale najwyraźniej coś przeoczyłem...

@Przemok:

Jeśli dobrze mi się wydaje, Twój dodatek ukrywa komentarze napisane przez zielonki lub srebrzynki, które mają ocenę mniejszą niż zero i obrazek między 372, a 380px szerokości i pomiędzy 830, a 160px wysokości.


Właściwie tak mniej więcej napisałem w opisie dodatku na wykopie :-) Tylko ocena nie

<0
Takie rozwiązanie by zadziałało, ale przez to, że obrazki są ładowane z domeny imgwykop.pl, a CORS jest źle skonfigurowany, niestety trafiam na błąd bezpieczeństwa.
@Przemok, @u43dqe14m3 - trochę zmodyfikowałem skrypt, choć pewnie nie do końca po myśli użytkowników Chrome i Opery (a przynajmniej tych, co nie korzystają z dodatków takich jak Tampermonkey czy Violent monkey). A to dlatego, że do obejścia problemu z CORS przy ładowaniu obrazka do canvas skorzystałem z funkcji

GM_xmlhttpRequest()
.

Teoretycznie mógłbym przerzucić analizę obrazka np. na swój serwer czy skorzystać ze wspomnianego whateverorigin.org - ale to z kolei mogłoby rodzić
Wersja 1.06 powinna już działać jak należy, z uwzględnieniem leniwego ładowania obrazków. Przez tydzień testów skrypt usuwał bezbłędnie tylko to co powinien.
@u43dqe14m3: Dzięki, sygnatura obrazka dodana.

Widzę, że wiadomości te zaczęły pojawiać się także jako odpowiedzi na komentarze i oprócz obrazka mogą zawierać tekst - więc musiałem trochę przebudować skrypt i rozluźnić kryteria. M.in. z tego względu dodałem także mały przycisk (a'la ""), który przywraca usunięty/ukryty komentarz. W razie czego można z tego zrezygnować - ustawiając zmienną showButton na false (12. wiersz).
Gratuluję zapału lecz uważam, że nie tędy droga. Ukrycie wpisu, jest jak odwracanie wzroku. Należy eliminować przyczynę, a nie skutek. Jest to rola administracji wypoku. Przydałby się sposób na zmotywowanie ich do działania.
Jakoś przeoczyłem ostatnie komentarze - pewnie dlatego, że miałem tę stronę cały czas otwartą w jednej z wielu kart. Dopiero dziś się wziąłem za wiosenne porządki i czyszczenie okien - choć na razie tylko tych w przeglądarce :-).

@pink_avenger: Podejrzewam, że żadnego automatycznego rozwiązania administracja nie wprowadzi jeszcze przez długi czas, bo strona już wystarczająco ociężale działa (choć może w międzyczasie ciut się poprawiło).

@u43dqe14m3: A czy wystarczyłoby zgłaszanie komentarza?
@Orlin: ostatnio chyba nie wybieram tych samych znalezisk co spamer, bo wyłączyłem skrypt i nie trafiam na niego. Chyba źle patrzyłem wcześniej, albo coś pokręciłem, bo właśnie tak jak piszesz, podgląd komentarz już jest w tym okienku do zgłaszania. Można by odpalać zgłoszenie posta za pierwszym razem i zapamiętać usera do usuwania.
@u43dqe14m3: Ja wczoraj albo przedwczoraj trafiłem na niego. Kilka dni wcześniej też parę widziałem. A 10 dni temu dorzuciłem nawet sygnaturę nowej wersji obrazka. Więc może rzeczywiście moderacja po prostu szybciej usuwa albo jednak wprowadzili coś ułatwiającego wykrywanie tego spamu. W każdym razie jak będę kiedyś dodawał kolejny obrazek lub coś modyfikował w skrypcie, to dodam możliwość automatycznego zgłaszania.
@u43dqe14m3: Muszę rozgryźć, czemu skrypt przestał działać w Firefoksie, chyba od wersji 39. Wygląda, że w ogóle nie wykonuje się funkcja dla "onload" wewnątrz GM_xmlhttpRequest() pobierającego obrazek.
OK, znalazłem wreszcie chwilkę i skrypt znowu działa (od Fx39 zmieniła się obsługa binarnych XHR(), której nie uwzględniono w GreaseMonkey i stąd był problem). Przy okazji dodałem parę nowych sygnatur oraz na życzenie @u43dqe14m3 automatyczne zgłaszanie pierwszego napotkanego spamu danego użytkownika. Funkcja ta na razie jest zakomentowana, bo wymaga przetestowania i rozszerzenia uprawnień skryptu, ale jak ktoś chce się już pobawić, to wszystko znajdzie w okolicach 200 wiersza skryptu. Jak kiedyś znowu