Wpis z mikrobloga

@srgs: mogą Cię zapytać o wiele rzeczy, bardzo prawdopodobne że dadzą Ci jakiś kod źródłowy do przeanalizowania i będa kazali Ci opisać co on robi i gdzie można coś poprawić. Generalnie bardzo polecam Ci poczytanie sobie o wielowątkowości, łapaniu wyjąków (teoria, czyli drzewko dziedziczenia po klasie exception, czy co jest pod throwable), trochę może regexpa, a najważniejsze żebyś ogarnął dobre praktyki programistyczne w Javie. Przykładowo: dlaczego nie konkatenujemy Stringów plusem
  • Odpowiedz
@srgs: Niektóre odpowiedzi to latają wysoko w stratosferze, na młodszego programistę dokładne pytania o wielowątkowość ( @Skibil: poleciałeś z tym nieźle... :) ) i regexpy, no już to widzę...

Najprawdopodobniej będą ogólne reguły Javy i programowania obiektowego, całkiem możliwe napisanie prostego zadania typu liczby pierwsze, fibonacci, itd.

Z reguły na młodszego to jest oklepane, zarówno możliwe pytania, jak i zadania, więc googlując "java interview questions" można się nieźle
  • Odpowiedz
@BeSmarter: opisałem pytania która ja dostałem starając się o staż. A co do konktatenacji itd. to specjalnie nie napisałem, lepiej jak przeczyta dokumentacje, dowie się, że są takie klasy jak immutable oraz wielu innych rzeczy które temu towarzyszą
  • Odpowiedz
Najprawdopodobniej będą ogólne reguły Javy i programowania obiektowego, całkiem możliwe napisanie prostego zadania typu liczby pierwsze, fibonacci, itd.


@BeSmarter: Are you fuckin' kidding me? :O Serio wymagają "aż tyle" i jeszcze za to płacą? :D
  • Odpowiedz
@hellah: Tak jest, zablokować mu jeszcze StackOverflow, niech sam dochodzi studiując dokumentację od deski do deski. Zapomniał wół...

@Skibil: Jak dawno temu miałeś rozmowę na młodszego programistę? :) i w jakim języku.

Takie realia. Realne zadania programistyczne na rozmowie na takie stanowiska są tak częste, jak
  • Odpowiedz
@BeSmarter: Żadne zapomniał wół tylko posługuje się własnym przykładem. Gdybym nie przeczytał dokumentacji z oracla i rzeczy teoretycznych to nie przeszedłbym tej rozmowy. Twierdzisz, że uczenie się z dokumentacji jest czymś złym? Lepiej jakby dostał jakąś ogólną informacje? Zapytają go o coś głębszego, o przyczynę i się wysypie. Zresztą to wszystko zależy od tego jak mocno ktoś się stara o pracę. A o blokowaniu StackOverflowa nic nie mówiłem, to jest
  • Odpowiedz
@Skibil: ze znajomym ostatnio pisałem to opisał jak to wygląda u niego w firmie. Wystarczy umieć podstawy i wiedzieć że jest coś takiego jak obiekt i umieć sortować tablicę.
  • Odpowiedz