Wpis z mikrobloga

#niewiemczybylo

Przed dzisiejszą inauguracją kampanii komitetu katonazi rozpadła się koalicja frondy-RN-prolajferów.

Narodowcy winę za rozpad komitetu przerzucają na... "Gazetę Wyborczą". Na portalu polskaniepodlegla.pl przekonują, że z "Frondą" skłócił ich nieprecyzyjny cytat podany w "Gazecie" .

Terlikowska:

"Jest prawdą, że chciałam wesprzeć komitet związany z profesorem Chazanem. Obrona życia i rodziny jest mi droga i uważam, że trzeba je wspierać. Jednak, gdy zobaczyłam, że szlachetną ideę zawłaszczają, posługując się kłamstwami, chłopcy z Ruchu Narodowego, poinformowałam kandydata na prezydenta Warszawy, i to już wczoraj, że wycofuję się z jakiejkolwiek formy wsparcia (...) Nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego z Ruchem Narodowym. Obca jest mi znacząca część ich poglądów, w tym widoczny filoputinizm".


Arcypapież:

"(...)chłopaczki z Ruchu Narodowego postanowili zawłaszczyć tę ideę dla siebie i przedstawić listy dla rodziny jako swoje, a prof. Chazana jako wspierającego nie tyle rodzinę i życie, ile ruch narodowy (...). Świetny pomysł, jakim było zgromadzenie wokół charyzmatycznego i symbolizującego postawę pro life profesora, został zniszczony przez grupę chłopaczków, którzy uznali, że dobrze zrobi to ruchowi narodowemu."


RN o frondlach:

"już od dłuższego czasu prowadzi batalię skierowaną w Ruch Narodowy".


Kandydatem, o którym wspomina w oświadczeniu Terlikowska, jest Mariusz Dzierżawski, wiceprezes Unii Polityki Realnej, jeden z inicjatorów obywatelskiego projektu zakazu edukacji seksualnej w szkołach i organizator drastycznych wystaw antyaborcyjnych przedstawiających zakrwawione płody. Miał być kandydatem komitetu "Warszawa dla Rodziny" na prezydenta Warszawy. Dziś odmawia komentarza w tej sprawie.

http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,16651556,Komitet_pod_patronatem_prof__Chazana_rozpadl_sie_przed.html

#neuropa #4konserwy #ruchnarodowy #narodowcy #fronda #terlik #chazan #prawicarazemalenietymrazem #bekazprawakow #lewackihumor
  • 3