Wpis z mikrobloga

Od 15 do 29 września trwa głosowanie na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Polecam rozwadze projekt nr 199 zgłoszony przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego we Wrocławiu.

#wroclaw #tramwaje #autobusy #transport #komunikacja #komunikacjamiejska #siectrakcyjnaboners #zabytki

#budzetobywatelski – tag do dodania na czarną listę
źródło: comment_Lekhhaqg7eicwJ977TlS15oY7Yz7cQZF.jpg
  • 7
@zwierzak2003:

1. Przy różnych okazjach organizowane są też darmowe przejazdy, otwarte dla wszystkich.

2. Pojazdy same w sobie warte są zachowania.

3. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego to nie towarzystwo wzajemnej adoracji, jakim jest nomen omen Towarzystwo Miłośników Wrocławia i jeżeli to KSTM sprawowałby pieczę nad pojazdami, ich dostępność zostanie zapewne poszerzona.
@fantomasas: Prężny chociaż macie ten klub albo inne stowarzyszenia tego rodzaju we Wrocku? Piszę, bo sam od ponad 10 lat wspieram inicjatywy rozwoju KM we własnym mieście (a nawet zdarzył się okres, w którym miałem swój skromny wpływ na trasy) i paradoksalnie jestem przeciw restaurowaniu autobusów z publicznej kasy. Typowa rzecz dla pasjonatów, miłośników, którzy do tego przekonają innych mieszkańców, w budżecie jest wiele ważniejszych wydatków.

Pytając o stowarzyszenie nie mam
@shadowboxer: We Wrocławiu jestem od dwóch lat i miejscowe środowisko znam tylko powierzchownie, więc nie podejmę się sprawozdania. Wydaje mi się, że na polu komunikacyjnym jest mocna posucha, a najwięcej merytorycznej pracy, także w kwestiach transportowych, kojarzę ze strony Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia i Przemka Filara.

Za to z przyjemnością zareklamuję Towarzystwo Przyjaciół Komunikacji Miejskiej z Opola, stowarzyszenie powstałe kilka lat temu i złożone z młodych, wszędobylskich chłopaków, którym udało się
@shadowboxer:

Pytając o stowarzyszenie nie mam na myśli tylko miłośników pojazdów, ale też projekty spoza urzędów: niezależne analizy układu komunikacyjnego, propozycje reform tras (byle nie takie na forach, bo dają raka). Generalnie rzeczy wspomagające organizację transportu.


Pisząc tę charakterystykę, miałeś w głowie istniejącą organizację z jakiegoś miasta? Z chęcią zapoznałbym się z takimi opracowaniami.

Ze ścieżkami rowerowymi za to życzę powodzenia :)


Uparcie propaguję terminy droga dla rowerów czy pas rowerowy
@fantomasas:

Uparcie propaguję terminy *droga dla rowerów* czy *pas rowerowy*. Ścieżka utrwala skojarzenie z rekreacyjną, a nie transportową funkcją poruszania się na rowerze. Ale może to nadgorliwość ;)


Może lekkie przewrażliwienie, które znam z autopsji za przyczyną nie synchronizacji rozkładów, a koordynacji czy korytarzy transportowych.

Tak, miałem na myśli działające w moim mieście, tj. Warszawie, Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji, czyli SISKOM, którego działalność bynajmniej nie ogranicza się do do projektów