Wpis z mikrobloga

#civ5 #civilization5 #gry

Mirki, zainspirowany niedawno dodaną do warsztatu PC Master Race postanowiłem stworzyć nową cywilizację w oparciu o Wykop!

++ Tag do dodania na #czarnolisto lub obserwowania: #imperiummirko ++

Z tworzeniem modów do gier nie miałem jeszcze styczności, ale wydaje się to być dosyć proste. Będę po prostu edytował dostępne cywilizacje wyciągając z nich to, co może się nam przydać i zmieniając nazwy na nasze.

Żeby stworzyć ten projekt będę jednak potrzebował Waszej pomocy! I to nie technicznej, bo z nią sobie poradzę, ale przyda się Wasza kreatywność. Niech każdy z Was ma wpływ na nowe jednostki, opisy i dialogi, które w grze się pojawią.

A przechodząc do konkretów, na chwilę obecną potrzebuję:

1. Bonus cywilizacji. Czyli główną korzyść płynącą z grania Prezydentem. Mój pomysł jest na screenie (Stulejarność), @Rewo96 zaproponował "tej siły już nie powstrzymacie" (+5% do siły bojowej). Macie inne pomysły?

2. Dwie specyficzne dla cywilizacji jednostki lub budynki. #maciej, który będzie naprawiał (leczenie jednostek na sąsiadujących polach)? Budynek Gorących Dyskusji (+2 do zadowolenia)? Miotacz rogali (silniejsza jednostka łucznika)? Wymyślajcie!

3. Dobrego grafika, który znajdzie pięć minut na stworzenie 4 ikon i portretu Prezydenta na tronie.

Jest to dosyć mały projekt wymagający ode mnie raczej więcej czasu na naukę niż na prawdziwe tworzenie. Jeśli pomożecie, to myślę, że do końca tygodnia moglibyśmy się z tym wyrobić.

Wołam @backback, @Rewo96, @jestempirat i @-PPP- z poprzedniego wpisu. Później już będę tylko tagował: #imperiummirko
Amfidiusz - #civ5 #civilization5 #gry



Mirki, zainspirowany niedawno dodaną do wars...

źródło: comment_kkVQJ9zqk14GdCQTqBlBDkZigHwkk6hO.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: "tej siły już nie powstrzymacie" całkiem dobre. Może "jedziemy w gorące" i bonus do poruszania się po pustyniach? Taki mierny pomysł, ale na razie nic lepszego nie wymyśliłem. Jak na coś wpadnę to zawołam.
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: a co to za idiotyczny pomysł, żeby stolica była główna?! #tylkomirko lub Arłamów xD

Budynkiem specjalnym proponuje, żeby była biedronka z bonusami do wyżywienia i zadowolenia.

Z jednostek proponuje jakiś coś w stylu wojowniczych żółwi ninja czy śmieszkowóz zamiast czołgu.
  • Odpowiedz
@Rewo96: Nie chcę stworzyć cywilizacji, która będzie dwa razy silniejsza od pozostałych tylko przez bonusy. Dodatki muszą więc być wyważone, bo inaczej znudzi nam się po pierwszych 20 turach. Poza tym moja opinia nie ma tu znaczenia, wezmę najbardziej zaplusowane pomysły ;)
  • Odpowiedz
"tej siły już nie powstrzymacie" (+5% do siły bojowej)


@Amfidiusz: Pomysł dobry, ale bonus powinien być do zadowolenia. Jednak do czasu większego rozwinięcia nauki która uniemożliwia oszukiwanie samych siebie :P
  • Odpowiedz