Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Chciałabym mieć bloga na własnej domenie na wordpressie - jak to zrobić nie wiem. Kupiłam domenę. Teraz co? Jakis hosting na ovh za 13 zł/miesiąc, tak? I pobrać jakiś program, co mi połączy tę domenę, hosting i wordpressa? Nigdzie w Internecie nie ma przewodnika takiego "za rękę". ( ͡° ʖ̯ ͡°) #wordpress #blog
  • 36
  • Odpowiedz
@austra: no domenę trzeba przekierowac na Twój hosting. Jako że każdy provider ma swój własny panel, to nie ma jednego poradnika. Spytaj w firmie gdzie kupiłaś hosting, gdzie powinnaś przekierować domenę.
  • Odpowiedz
@austra: z hostingu polecam zenbox.pl, podpinasz domenę pod serwer, przez FTP się z nim łączysz i wgrywasz pliki wordpressa -> instalacja WP -> ruszasz z blogiem.
  • Odpowiedz
@austra: 15zł miesięcznie to drogo, szczególnie że masz nielimitowany transfer/dysk/całą resztę? I support 24/7, który o 3 w nocy w 15 minut uratuje nawet najbardziej uwalonego Wordpressa (testowane osobiście, niestety)?

Czy ja wiem...
  • Odpowiedz
@Tfor: Hmm, coś kojarzę, że mieli wyższe ceny...? Aż sprawdzę. Choć ovh ma hosting za dyszkę, wiesz, zawsze to 60 zł mniej w skali roku, czyli akurat na przedłużenie domeny - tak na to patrzę. Ale ja sie nie znam, więc oczywiście dzięki za polecenie :)
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Nie mam domeny .pl, więc chyba odpada. Ale faktycznie fajna opcja, mam trochę koleżanek-blogerek, to im zareklamuję. :) Hmm... Muszę się jeszcze zastanowić co wybrać, porozglądać się itd. Nie będę Ci więc zabierać czasu na PW - dziękuję serdecznie za pomoc. Miło z Twojej strony, że chciało Ci się poświęcić mi czas!

@Broowarek: Hosting to tam pryszcz, pytanie, panie, jak to wszystko popodpinać. :D
  • Odpowiedz
@Al_Bundy: Już raz tak podpinałam i zepsułam całego wordpressa :D Ale tak to jest, jak się jest kompletnie zieloną.

Do tego skrypt wordpressa na niego wrzucić i ustawić domenę. 30 minut roboty max :)


@kolakao: Tak mi mów :D Jak Ty się tym zajmujesz zawodowo codziennie. :D
  • Odpowiedz