Wpis z mikrobloga

@normanos: "Po długich przemyśleniach, ciężkich walkach ze sobą stwierdziłem, że nie mogę tak pozostawić na pastwę losu mieszkańców, którzy tak bardzo mnie pragną. Zalewanie miasta betonem musi dokonać jedyna kompetentna do tego osoba - czyli ja! Także z ciężkim sercem muszę kandydować po raz ostatni.

W ramach rekompensaty obiecuję wszystkim, że zabetonujemy także Park Kościuszki!"
@AvantaR: Ponieważ takie zachowanie jest normalne u każdego człowieka. Lepsze jest zło, które się zna, niż to którego nie. Zawsze może być gorzej. Znasz kogoś kto tak nie robi (nie chodzi tylko o kwestie rządów)? Bo ja nie.

@normanos: I tak będziecie narzekać na nowego i wytykać każdy błąd. A znając życie będzie to ktoś jak napisał @megawatt.

Skończy się marudzenie, że Uszok robi dużo tylko dla Kostuchny, a
Ktoś kto nie widzi zmian w tym mieście musi być w gimnazjum albo być ślepy.


@Traviu: Oczywiście, że widać zmiany. Widać też totalny brak pomysłu na rozwój i dopuszczanie kaszany, poczynionej przez firmy wykonujące remonty. Ile już miesięcy ciągnie się remont skrzyżowania pod OBI na Kościuszki i Brynowskiej? Przecież to jest śmieszne. Pewnie, można wybierać cały czas Uszoka. Niech będzie #!$%@?, ale stabilnie.
@AvantaR: tak, ale odnoszę wrażenie, że marudzący na rządy Uszoka kierują sie jedynie rynkiem (tak, jest koszmarny i betonowy) i szukają argumentów typu Kościuszki nie patrząc na całą resztę.

Nie pochwalam Uszoka ani go nie neguję całkowicie. Niestety nie sądzę, że nowy prezydent zmieni wszystko to co Uszokowi nie szło. Zresztą, sam prezydent o wszystkim nie decyduje...

Czytam te komentarze, że w końcu nowy prezydent wybuduje basen to nie trudno się
tak, ale odnoszę wrażenie, że marudzący na rządy Uszoka kierują sie jedynie rynkiem (tak, jest koszmarny i betonowy) i szukają argumentów typu Kościuszki nie patrząc na całą resztę.


@Traviu: Czyli nie można o rządach Uszoka powiedzieć nic złego, bo jest to jakieś dziwne wyszukiwanie argumentów? Mówię o Kościuszki bo ten problem dotyka mnie każdego dnia gdy jadę do pracy i widzę jak prowadzona jest ta przebudowa. Bywały okresy, gdy przez kilka
@Traviu: Przy okazji ja już naprawdę mam w nosie jak ten rynek będzie wyglądał - niech po prostu go skończą. Dość już mam tłumaczenia po raz kolejny znajomym, dlaczego ten rynek (który na rynek nie wygląda) cały czas jest w przebudowie (podobnie jak całe Katowice) :P
@AvantaR: uważasz, że przebudowa Kościuszki gdyby ją podzielić na etapy zmieniłoby coś? To nie jest wymiana asfaltu, która miała miejsce na tej ulicy z 5 lat temu- tak, wymieniono ją w przeciagu 3 dni pracując tylko w nocy. Da się, tak.

Kanalizacja, tory (dodane jest chyba drugie torowisko, a było jedno), przebudowa skrzyżowania- nie da się tego zrobić w tydzień, czy nawet dwa.

Oczywiście, że można powiedzieć coś złego ale przedstawiając
@Traviu: Ja nie twierdzę, że to ma być wolna przestrzeń. Ale oddzielenie rynku od Kortantego wertykalnymi ogrodami to porażka moim zdaniem. Drzewa - jak najbardziej, ale kurna, nie róbmy lasu w samym centrum. Poza tym gdzie oni teraz chcą te drzewa posadzić? Jak rozumiem, w kolejnych doniczkach. Katowice - miasto donic. Nie śmieszy Cię stawianie wszędzie donic z drzewkami? A może podobają Ci się latarnie, które stanęły na rynku. W sumie
@AvantaR: doniczki owszem, są głupie. Drzewo rośnie w górę jak i korzenie w dół i na boki. Nie będą ich raczej przesadzać więc co jakiś czas będą wymieniać je na nowe. :/ bo co innego zrobią?

Wolna przestrzeń niech pozostanie pod teatrem i skarbkiem jak było kiedyś. Od strony hotelu, Mickiewicza niech posadzą te drzewa. Według mnie było ok, gdyby był cień i gdzie usiąść.

Co do Kościuszki. Nie napisałeś o
Taki piękny kraj. Rządy to zmienią? Firmy dają dupy bo sie im na to pozwala. Ale z drugiej strony znowu, która sie zgodzi na jakiś kontrakt z krótkim terminem? Tak wygląda nasz kraj, nie tylko Katowice. :(


@Traviu: A kto im na to pozwala? Rządzący! Dziwne, że jak prywatny inwestor coś robi, to nagle okazuje się, że można zrobić to szybko i porządnie. A gdy pieniądze są państwowe, to nigdy nie
Drzewa - jak najbardziej, ale kurna, nie róbmy lasu w samym centrum.


@AvantaR: a dlaczego nie, jedź sobie do Berlina albo zobacz zdjęcia satelitarne i porównaj ilość drzew pomiędzy budynkami z ilością drzew w Katowicach

przy okazji w Berlinie mają też w samym centrum las ;)

Co do Uszoka, to głosowałem na niego raz, ale wiem że o dobrych kandydatów ciężko - byłem kilka lat temu na spotkaniu z zapewne przyszłym
przy okazji w Berlinie mają też w samym centrum las ;)


@megawatt: Wiem. A w NY mają Central Park. Ale co z tego. Szczerze mówiąc jak już słyszę te porównania Katowic do Berlina to mi się niedobrze robi.
@AvantaR: ale ja nie mówię, o budowaniu kopii Berlina (i zastąpieniu Sprewy Rawą), tylko odniosłem się do Twojego stwierdzenia, żeby w centrum drzewa w większej ilości nie są potrzebne.
@megawatt: Bo nie są. Nie twierdzą, że mogłoby to fajnie wyglądać. Ale uważam, że nasi specjaliści to #!$%@?ą. Poza tym pamiętaj, że o takie tereny zielone później trzeba dbać. Jak oni to mają robić, skoro nie potrafią o kilka donic z mini drzewkami ogarnąć :/