Wpis z mikrobloga

@TakMowilaMiCiocia: w sumie to na ekspresówce nas wyprzedzali, ale daliśmy radę ;)

BTW jedziemy sobie tak 90-100 km/h na trasie Lublin - Siedlce. Nagle widzę na horyzoncie jednoślad, który pędzi podobną prędkością. Pomyślałem, że to też coś 125-250. Więc przygazowałem, żeby dogonić sprzęt. I co się okazało? Że to skuter romet 50 taki jak na załączonym obrazku. Kierowca Seba krótkie spodenki, krótki podkoszulek, kask Tornado i pozycja aerodynamiczna. Równe 100
Windmark - @TakMowilaMiCiocia: w sumie to na ekspresówce nas wyprzedzali, ale daliśmy...

źródło: comment_v0vkvJXytXOX3fnh4EKWeg3g8VMQyLqw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Windmark: To co ludzie robią z tymi skuterami żeby tylko jechać szybciej to przechodzi ludzkie pojęcie. Osobiście to boję się takim skuterem jechać 50+ bo mam wrażenie jakby miał się zaraz rozlecieć. Dlatego wolę jednak 125 jakiś motocykl ( jeżdżę na intruderze 125). Daje radę, sam mało ważę więc da się polecieć to 110 w trasie na ekspresówce. We 2 osoby już trochę gorzej ale też daje radę. Najgorsze są
  • Odpowiedz
@TakMowilaMiCiocia: znajomy opowiadał, jak na DragStar 125 wyprzedzał TIRa. Pozycja aerodynamiczna, mały rozpęd i start. W połowie manewru powiał wiatr w jego stronę. Oczywiście TIR pędził jako pierwszy dalej, a kumpel wrócił za niego i już nie kontynuował tak szaleńczej jazdy :D

Intruder chyba trochę słabszy jest od Shadowa. Bo we dwójkę lecieliśmy maksymalnie tak 115-120 km/h. Sprawdzałeś, może masz jakieś blokady?
  • Odpowiedz
@Windmark: No własnie blokad nie mam żadnych, tylko myślałem żeby wstawić większe dyszę w gaźniku. Ale w sumie moto jest dość zamulone, rozkręcę gaźnik na dniach.

I w ogóle nie wiem jak to z tymi shadowkami jest, bo mam kumpla który taką śmiga i ... przyśpiesza gorzej, i jest wolniejszy niż mój. Więc to chyba tylko od egzemplarza zależy jak się trafi.
  • Odpowiedz
@TakMowilaMiCiocia: Shadowy z Niemiec mają blokadę do 11 km. W mojej też jest "niezdjęta" blokada. Bo jedno kolanko wychodzące do rury wydechowej ma średnicę dwa razy mniejszą niż drugie. Na forum Shadowa napisali, że to dławik do 15 km.

Wstawiaj dysze, nawet jeden kuc więcej robi różnicę przy takich pojemnościach :D
  • Odpowiedz
@Windmark: Wiem, znam doskonale te rejony, bo pochodzę z Krosna [; Jest jakaś różnica w spalaniu i mocy między 98 i 95? Jak z tym smarowaniem łańcucha, bo czytałem, że podobno się to robi co 500km?
  • Odpowiedz
@Zielony34: A to nie wiem. Nigdy nie jeździłem na 95. A łańcuch smaruję co jakieś 300 kilometrów. Zresztą to nie jest problem. Wystarczy postawić cienia na stopkę centralną, popryskać specjalnym sprayem, jednocześnie kręcąc kołem i gotowe. Minuta roboty.
  • Odpowiedz
@Windmark: Japończycy mają dużą wiedzę i doświadczenie w budowaniu solidnych, małolitrażowych silników. Niestety, ceny motocykli 125 sporo wzrosły po wprowadzeniu ustawy, można było się tego spodziewać... ;/ Jak patrzyłem wcześniej, to Shadow'a można było dostać za około 4-5k i to w niezłym stanie, teraz 6-8 ;/
  • Odpowiedz
@Windmark: Pozwolę sobie zadać Ci parę pytań:

1. ile ważysz i jak motocykl się sprawuje, gdy jeździsz na nim sam bez większego obciążenia? Zamula? Jak na dłuższej trasie, da się coś tym wyprzedzić, czy raczej jechać grzecznie ~100 km/h?

2. Rusza dość dynamicznie (w
  • Odpowiedz