Wpis z mikrobloga

@lesio_knz: testu. Byłem na spotkaniu z jakąś miłą panią z OKE na temat tej matury i wychodzi na to, że władzy własnej prawie mieć nie potrzeba - starczy umiejętność logicznego myślenia. Ale te zadania to żart, np. dostajesz 2 obrazki nt. Planu Marshalla - jeden z RFN gdzie jest ukazany pozytywnie, jeden z PRL gdzie jest przedstawiony negatywnie. I pytanie wygląda jakoś tak: "z czego wynikają różnice w przedstawieniu programu
  • Odpowiedz
@szybkiekonto: przykład nr. 2: miedzioryt z tytułem bodajże "Napoleon wjeżdża do Warszawy", dużo na nim odniesień do Rzymu itd., ogólnie prawie propaganda francuska ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego jakieś źródło piszące o Napoleonie, że dla jednych jest wzorem, idolem, a dla drugich wręcz przeciwnie. Pytanie: "jaką ocenę Napoleona przedstawia miedzioryt"? :|
  • Odpowiedz
@szybkiekonto: potwierdzam, mówiąć o ogólnie o wszystkich. Pierwszy rocznik z nową podstawą. Egzamin gimnazjalny był banalny. Nie uczyłem się i ze wszystko poszło +90% i 100% centyli, tylko z polskiego 75% .

Najgorsza to będzie chyba tylko ta ustna z polskiego. Chociaż nawet moja nauczycielka która jest siekierą znaną w całym województwie że zadaje takie pytania (na tej starej jeszcze) że dużo osób oblewa powiedziała że w tym roku odpuści.
  • Odpowiedz
@Kajmel: ustna z polskiego? Straszą, że HURR BĘDĄ LEKTURY, a skończy się tak, że 9/10 pytań będzie dotyczyło "tekstu kultury" aka opowiedz to, co przeczytałeś by zdać. Ten sam rocznik jestem i % podobnie jak ty :D
  • Odpowiedz
@szybkiekonto: babka z polskiego nas straszy, zaś z angielskiego powiedziała że poziom ma być tak jak na angielskim ustnym że niby Beginner wystarczy na 30% z tej matury cokolwiek to znaczy :D

Ja tylko spinam że dostanę jakąś głupią rzeźbę lub tekst językowy.
  • Odpowiedz