Wpis z mikrobloga

Wczoraj poskładałem nowego kompa i już są jakieś jaja.

Co jakiś czas wali reseta. Nie sypie BSODa, bo wyłączyłem automatyczny restet po błędzie.

W podglądzie zdarzeń, w 'zdarzenia administracyjne' sypie co 2 sekundy błędem z 'nvstreamsvc.exe'.

W zdarzenia stronie podsumowania reset pokrywa się z błądem krytycznym "Kernel-Power": "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

W czym tkwi #problem? Specyfikację podam w komentarzu, bo ten wpis pisze już 3 raz i ciągle się resetuje... :

#komputery #pomocy #it

To nie #elektroda
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jurny_juhas: Początkowo myślałem, że karta dźwiękowa. Wieczorem wypiąłem, grałem w #diablo3 ponad godzinę i śmigało aż miło. Dziś stwierdziłem, że potestuję z dźwiękową. Podłączyłem, zainstalowałem stery i wszystko grało. Nagle reset. Myślałem, że to faktycznie winowajca, więc odinstalowałem, wypiąłem i miało działać, aż tu nagle reset.

W ogóle najczęściej problem się pojawia jak odpalam Chrome'a :S
  • Odpowiedz
@Soczi: Wywal nvidia sterowniki i sprawdź jak bez nich chodzi. Jak będą dalej wywieszki to po sprawdzaj czy każdy kabel zasilania jest dokładnie podpięty i czy karta grafiki/ram siedzą dobrze w gnieździe.
  • Odpowiedz
@Soczi: prądu masz aż nadto. Ja przy porównywalnej specyfikacji (lepszy procesor, gorsza karta graficzna) mam 850W (nie pamiętam marki, ale nie jest to no-name czy zasilacz z czarnej listy elektrody :) )
  • Odpowiedz
@Dolan: @kulisz: na początek wywalę geforce experience. Później wywalę jak coś PhysX, a na koniec same stery. Zobaczymy czy coś to da.

@jurny_juhas: no właśnie też mi się tak wydaje. Na internetach szukałem i do gf760 + i3 pisali, że 450- 500 starczy. AMD żre więcej prądu, ale i tak 150W jest w zapasie.

Zasilacz nie jest jebnięty, bo w poprzednim kompie nic się takiego
  • Odpowiedz
@Dolan: @kulisz: po wywaleniu gefoce experience system resetował się kilka sekund po starcie. PhysX wywaliłem, jest lepiej.

@windows8: jak po odinstalowaniu tych sterowników będzie ok, to spróbuję stery z płyty. Pewnie będą starsze. Albo ostatecznie update biosu grafiki.
  • Odpowiedz
@Soczi: sprawdź na jakimś live cd linuxowym czy się wywala. Zaktualizuj bios płyty głównej (opcją bezposredniow biosie z pendrivea). Ew. też rozłóż i złóż kompa jeszcze raz (płyta, procek, pamieci, grafika, zasilacz)
  • Odpowiedz
@Soczi: Tak jak wyżej, linuchem potestuj, ew. puść memtesta jeszcze na 3-4 godziny niech sprawdzi pamięci. Jak nic nie wyniknie rozebrać i złożyć od nowa. Jak jest możliwość to postawić od nowa system, zainstalowac stery do chipsetu i testować co jakiś czas dodając nowy sterownik
  • Odpowiedz
@Dolan: @kulisz: odinstalowałem jeszcze z menadżera sprzetu grafikę. Odpalam lightrooma i zobaczę czy się wykrzaczy przez 1-2 godziny.

Linucha można odpalić z pendrajwa albo jakoś? Nie mam napędu, bo płyta nie ma ata. Mam 2x4GB ze starego kompa, więc mogę jeszcze sprawdzić wpinając stare kości.
  • Odpowiedz