Wpis z mikrobloga

Mireczki laptop nie łapie mi sygnału z wifi i potrzebuję jakiegoś zewnętrznego wspomagania. Router od laptopa dzieli 12m i 3 ściany. Dodam, że rozchodzi się o Ativ Book 5 a inne laptopy nie miały problemu z zasięgiem w tym miejscu.

Wystarczy coś takiego lub takiego w tańszej opcji?

Jeśli tak, to opłaca się brać droższe urządzenie?

Jeśli nie, to co polecacie?

#sieci #siec #router #routery #wifi #laptop #laptopy #komputery #komputer #it #pytanie #pytaniedoeksperta #helpdesk
keyah - Mireczki laptop nie łapie mi sygnału z wifi i potrzebuję jakiegoś zewnętrzneg...

źródło: comment_EPAAOLrhpRMP1YaueCFWFA6wTQneHlmB.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@keyah: urządzenie do wzmacniania sygnały nazywa się - repter.

Możesz kupić Wi-Fi na USB z antenkami ale nie wiem czy to będzie lepsze od wbudowanego Wi-Fi.

To małe Wi-Fi USB co pokazałeś niestety nie zda egzaminu.
  • Odpowiedz
@keyah: Lepiej zmień router na dwuantenowy. Anteny w lapie są dość mocne, wąskim gardłem będą ściany. Ewentualnie zmień miejsce routera. Jeśli router ma tryb N a sieciowka w lapie nie to zmień sieciówkę na N.
  • Odpowiedz
@NaxZST: Z repeaterem jest taki problem, że nie ma go gdzie podłączyć. Ułożenie w mieszkaniu mam takie: pokój z routerem - kuchnia - łazienka - pokój z laptopem. Jeśli podłączę repeater tu gdzie laptop, to sygnał będzie się musiał w dalszym ciągu przebijać przez 3 ściany. W łazience nie podłączę, ewentualnie w kuchnii, ale w takim przypadku zostają 3 ściany i karta z laptopa dalej może sobie nie poradzić. Na korytarzu
  • Odpowiedz
@keyah: Wifi wbudowane w laptopie z reguły ma antenę dookoła ekranu. To co linkujesz ma antenę kilkanaście razy mniejszą... więc pomyśl, będzie lepszy zasięg? :)

Kup sobie to. Niewiele droższe, a to jedna z najlepszych kart z najlepszym chipem. Nadaje się też do wardrivingu (antenę można zrobić z puszek o odpowiedniej średnicy - ananasy w biedronce mają idealne, jak wyklepiesz by się pozbyć fałdek)

Tylko sobie tym jajec nie usmaż bo
  • Odpowiedz
@NaxZST Edit: > ewentualnie w kuchnii, ale w takim przypadku zostają 3 ściany i karta z laptopa dalej może sobie nie poradzić.

2 ściany jeśli podłączę w kuchnii
  • Odpowiedz
  • 0
@keyah: niestety nie używałem tego nigdy. Jedyny repiter jaki mam w domu to jest "DLNA streamer" (zobacz jeden z moich postow) służy do przesyłania dźwięku ale ma funkcję "podawania/przesylania" dalej sygnału - może akurat coś takiego Ci się przyda.

Jak nie to sorry ale nie chce cie wprowadzać w błąd bo informacje z przed X lat więc musiał bym sam wszystko odświeżyć.

Pozdrawiam cumplu
  • Odpowiedz
@keyah: Jesli to w miare nowe budownictwo to moze warto zainswestowac w ethernet powerline? Korzystam z tego w domu (cztery gniazda) i znakomicie daje rade. Korzystam tez z dwoch extenderow.
  • Odpowiedz