Wpis z mikrobloga

Coś z myślą o #rozowepaski

Minimalistyczny i prosty. Chciałem zrobić zegarek, nad którym nie spędzę dwóch tygodni, a kilka dni. Oto efekt. Pasek bez pomysłu do teraz. Muszę się zastanowić co będzie ładnie wyglądać. Ten zrobiłem w 40 minut, żeby był.

Drewno jakiego użyłem to amarant na kopertę, klon na tarczę i oliwka na dekiel. Średnica koperty to 36mm, tarczy 32mm. Wyciąć pierścień z jednego kawałka drewna, gruby na 2mm nie było łatwym zadaniem ;D.

Jak poprzednio, drewno bez bejc czy innego barwienia. Kolory naturalne. Tym razem olej do blatów jest tylko na deklu, reszta zabezpieczona olejem cytrynowym. Ten, w przeciwieństwie do blatowego podkreśla kolor. Następny damski będzie miał markery na godzinach.

Opinia jak i konstruktywna krytyka od #watchboners mile widziana. Zainteresowanych kolejnymi zegarkami mojej roboty zapraszam do obserwowania tagu #casimir
faun69 - Coś z myślą o #rozowepaski

Minimalistyczny i prosty. Chciałem zrobić zegare...

źródło: comment_vEtJL42QgyvlWlsbblZ1FlKQrSEuw4z5.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@mcjposp: Rozkładam sobie pracę na kilka dni. Dałbym radę wyrzeźbić kopertę w jakieś 8 godzin może. Będę musiał sam to sprawdzić.

@straggler: Działa. Jakby nie działał nie nazwałbym tego zegarkiem.

@miliradian: Jutro wrzucę w komentarz makro. Mój różowy pasek fotografuje i dopiero jutro da radę. Mechanizm to znowu dupna Miyota. Zostało mi ich jeszcze kilka to je wykorzystam.
  • Odpowiedz
@faun69: Jestem pod nieopisanym wrażeniem, głównie z tego powodu, że ktoś porwał się na takie coś i podołał. Następnym razem zrób film ze zdjęciami podczas wytwarzania zegarka i znalezisko tak jak to robił @Trollsky.
  • Odpowiedz
@straggler: Dzięki. Myślę nad filmem, jednak nie pokazującym tak dokładnie całego procesu tworzenia jak robi to @Trollsky. Takie krótkie promo raczej zrobię. Btw, gdyby nie jego filmy, nie zrobiłbym tych zegarków. Dał mi solidną motywację do pracy, za co z tego miejsca serdecznie mu dziękuję ;>
  • Odpowiedz
@faun69: piękny! Jeśli masz czas i chęci to powinieneś się zastanowić nad zrobieniem większej ilości i je sprzedawać. Ja bym kupiła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz