Wpis z mikrobloga

Wieczna beka z podludzi znający klasyki tylko z kina a brzydzącymi się książek. Uwielbiam takich "szpeców" np. od Tolkiena którzy nie tknęli palcem książek a uważają się za kompendium wiedzy. Przy rozmowie o tym że w ostatniej części Hobbita, Kili i Fili zginą w Bitwie Pięciu Armii ich mina jest bezcenna :D

Ludzie, czytajcie książki! To nie boli!!!

#bekazpodludzi #ksiazki #tolkien
b.....u - Wieczna beka z podludzi znający klasyki tylko z kina a brzydzącymi się ksią...

źródło: comment_xAVB2KUQhbCjMzvENnzeLNH0k61mPJJR.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shido: Jeśli uz musze oglądać film to tylko w takiej kolejności. Ale czasem nie oglądam go w ogóle. Z przykrością musze stwierdzić że nie pamiętam jak sobie wyobrażałem postaci jak czytałem pierwszy raz Hobbita czy LoTR jako dzieciak. Teraz widze tylko postacie kinowe...
  • Odpowiedz
@blubi_su: albo, że był sobie taki ktoś jak Tom Bombadil, choć z drugiej strony może to i lepiej, że go w filmie nie było. Jackson Hobbitem robi skok na kasę, rozciągając na trzy filmy historię, którą można streścić w jednym. Właściwy Władca Pierścieni to materiał na 4-5 filmów, ale nie Hobbit...
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Ja to się boję że po Hobbicie rzuci się na Silmarillion, i zrobi z niego telenowelę z romansem i dramatem...

A serio, to najbardziej obawiam sie ekranizacji "Mrocznej Wieży" Kinga. Idę o zakład że spaprają to epokowe dzieło...
  • Odpowiedz
Ja to się boję że po Hobbicie rzuci się na Silmarillion


@blubi_su: nie rzuci, nie uzyskał i prawdopodobnie nie uzyska praw do ekranizacji. Ani on, ani New Line, a żadne inne studio się pewnie nie pokusi.

Ogólnie to nie czaje gównoburzy na temat "Książka lepsza niż film" (albo na odwrót), bo zupełnie nie rozumiem jak można porównywać te 2 światy, operujące kompletnie innymi środkami i kompletnie inaczej skonstruowane. Tak, film
  • Odpowiedz
@blubi_su: Nie przesadzałbym z tym, jest sporo filmów które można obejrzeć i olać książki (chociaż i tak są warte przeczytania), np. "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Lot nad kukułczym gniazdem" czy "Czas Apokalipsy"/"Jądro Ciemności" były dobrze zrealizowane i jeśli ktoś chce się zapoznać z tymi historiami a słowo pisane przemawia do niego średnio, to nie jest to żaden problem.
  • Odpowiedz
@blubi_su: CZYTAM KSIĄŻKI JESTEM TAKI LEPSZY!

Jak ktoś chce to czyta, jak ktoś nie chce to nie czyta. Ale spojlerowanie filmów tylko dlatego że przeczytało się książki to #!$%@?ństwo i tak, zrobiłeś to tutaj :)
  • Odpowiedz
@blubi_su: Ostatnio wpadła mi w ręce seria "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" (jeśli ktoś lubi taką lekką fantastykę w stylu Harry'ego Pottera to polecam). Jako że siostra już przeczytała, namówiła mnie, żeby obejrzeć film (zekranizowano dwie z pięciu części). Ja jej mówię:

Nie, bo sobie zaspoileruję


Ona na
  • Odpowiedz