Wpis z mikrobloga

@vokus: Dobry router to router zrobiony przez siebie :) Pamiętam, że zawsze miałem jakiś wyrzeźbiony linuxowy kałolep na iptablesach i innych gównach postawiony na jakimś thin cliencie :) Wracając do pytania jakie łącze ? jakie wymagania ?
@vokus: Generalnie w tych wszystkich tanich routerach pada albo pamięć Flash albo elementy pasywne jak np. kondensatory. Zależy do czego potrzebujesz modemu/routera. Ja generalnie polecam wydać trochę więcej i kupić np. Dryteka. Do jakiś bardziej wymyślnych zastosowań najlepiej używać Mikrotika lub czegoś na bazie OpenWRT np. AirRouter.
@Alkreni: Zwykły DSL

@m00n: A kto by miał czas na taką rzeźbę :) czasy beztroski gdzie były tylko studia mam za sobą :) łącze mam 30, mieszkanie małe ~40 - 50 m^2 jednopiętrowe w bloku, gdzie jest masa innych sieci, więc przydałby się jakiś z dobrym filtrowaniem. Wszystkie urządzenia w domu pracują w standardzie n więc nie ma sensu w ac inwestować chyba, tym bardziej, że są dość drogie a
@kacpersky: Vyaty akurat nie znam ale sporo pfsensa swojego czasu stawialem a dla siebie mialem zawsze slackware-a zmodyfikowanego pod swoje potrzeby. Teraz fakt juz sie nie chce takich rzeczy robic jak pracujesz w zawodzie :) Ale jak kolega wyzej pisał polecam również drayteka.