Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie.

Otóż wzięło mnie na renowacje auta, trochę blacharki, malowanie, alufelgi itp.

Co za tym idzie cena rynkowa samego pojazdu znacząco wzrosła poprzez co pomyślałem o ubezpieczeniu #ac / #oc

Zadzwoniłem do #link4 z zapytaniem o ofertę, taką też otrzymałem a ze była dla mnie zachęcająca to się zgodziłem, jednakże jako że moje auto było jeszcze w pół nie domalowane powiedziałem ze na razie nie mam auta i będzie ono do 2 tygodni, na co konsultant że nie ma z tym problemu ponieważ oględziny auta mogę zrobić do 14 dni od rozpoczęcia samej polisy. Polisa miała ruszyć 28 sierpnia.

26 sierpnia dokonałem przelewu za #ubezpieczenie a na przegląd umówiłem się 2 września.

no i teraz początek problemów,

1 września dostałem maila od link4 że zrywają ze mną ac jako że nie było oględzin auta (sic!)

2 września auto przeszło kontrolę rzeczoznawcy z wynikiem pozytywny (dodatkowo mówię rzeczoznawcy o tym mailu a on mówi że nie ma się czym przejmować bo jak tylko wyśle zdjęcia do centrali to powinno być ok).

4 września dostaje maila od link4 że wszystko jest ok, wynik oględzin pozytywny.

Jednakże nie dawało mi spokoju to że nie dostałem żadnego maila ze wzmianką o ac

Dzwonie dzisiaj do link4 i konsultantka mówi mi że nie mam ac chociaż wynik testu był pozytywny jako że zrobiłem go za późno (sam dostałem od nich termin na 2 września) i że kasę wzięli na poczet oc a jak chce ac to sobie mogę dopłacić).

Także jak widzicie zrobiłem wszystko w terminie jaki od nich dostałem a i tak wyruchali mnie jak chcieli

Co mogę w takim przypadku zrobić? ()

#ubezpieczenia #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@Fr33: A kiedy odbyłeś tę rozmowę? Wg aktualnego OWU do AC z link4 ( http://tnij.org/q7g4ig0 ) to na 1 ratę masz 14 dni, a na tę inspekcję 30 dni (Rozdział X). Jeśli zadzwoniłeś tam (=złożyłeś wniosek) w 2 połowie sierpnia, to po prostu się pomylili w czymś i tyle. Jeśli nie, to może faktycznie się spóźniłeś. (Wtedy napisz jakąś reklamację, jesli nie pomoże, to potem skargę do zarządu + info do
  • Odpowiedz
  • 0
@KordianA: wg umowy okres zaplaty przypadal na 28 sierpnia czyli na datę rozpoczęcia ubezpieczenia. A co do 14 dni po rozpoczeciu ubezpieczenia to taka informacje otrzymalem od ich konsultanta. Dzisiaj po pracy bede pisal do nich maila. Mam nadzieje ze nagrania w dziwny sposob nie znikna.
  • Odpowiedz
Powinno się nad tym trochę dłużej posiedzieć, aby dojść, czy to 14 dni od wniosku (tel), czy od daty na którą się umówiliście. Anyway, albo Ci źle powiedział, albo powiedział dobrze i jakiś wew. system przepływu info nawalił.
  • Odpowiedz