Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, ale wcześniej kilka słów wstępu.

Ostatnio leciałem samolotem z Dubaju i akurat obok mnie miejsce dostała muzułmanka. Ubrana w burkę. Oczywiście nie chciała obok mnie usiąść i stała sobie spokojnie, aż przyszła stewardessa i musiałem zamienić się miejscami z moim #rozowypasek

W sumie już 2 raz mi się to zdarzyło i nie przeżyłem już takiego szoku.

Jednakże ta muzułmanka przykuła moją uwagę ponieważ miała wymalowane palce na czarno (chyba henną) od czubków aż mniej więcej do połowy każdego z palców.

Zaciekawiło mnie co to oznacza. Czy to jakaś ozdoba czy coś więcej?

#islam #muzlumanie #rozowepaski #kiciochpyta #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@Enricco: widywałem często takie bohomazy na dłoniach u Hindusek, moze ta była muzułmanka z Indii? Kij ich wie ale ma to chyba związek z przynależnością do jakiejś kasty społecznej albo statusu materialnego.
  • Odpowiedz
@Enricco: @pacho: @sierzchula: @paaszczaktaxi: Takie malunki u muzułmanek często są robione z okazji ślubu. Tradycja z tego co się orientuje pochodzi z Indii.

@unclefucker: był w Dubaju, kraju o przewadze Islamu. Wtedy to on powinien się dostosować jeżeli nie chce mieć problemów. Co innego, gdyby sytuacja miała miejsce w Warszawie czy Londynie. W krajach arabskich kobieta ma inny status niż w Europie
  • Odpowiedz
@Pieron:

był w Dubaju, kraju o przewadze Islamu. Wtedy to on powinien się dostosować jeżeli nie chce mieć problemów. Co innego, gdyby sytuacja miała miejsce w Warszawie czy Londynie. W krajach arabskich kobieta ma inny status niż w Europie - ma sporo ograniczeń, ale też i dużą ochronę. Ale i tak nie ma tak źle jak w krajach afroislamskich.


Wchodząc na pokład samolotu zakłada się fikcję prawną eksterytorialności statku powietrznego.
  • Odpowiedz
@unclefucker: W sumie taki już jestem. Nie chciałem sprawiać problemów przede wszystkim stewardesie.

@paaszczaktaxi: t nie było żadnych bohomazów/ rysunków/ wzorów. Połowa wszystkich palców była czarna. Tak jakbys zamoczył palce do połowy w czarnej farbie.

@Pieron: NIe powiem że wyglądała, bo miała burkę, ale stan fizyczny jej dłoni wskazywał że raczej ma więcej niż 50 lat.

@unclefucker: Leciałem liniami Emirates z Dubaju do Pragi
  • Odpowiedz