Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak jestem zarejestrowany w województwie #gornoslaskie i potrzebuję pilnie iśc do lekarza w #dolnoslaskie we #wroclaw , to wystarczy że po prostu przyjdę? Czy nie zawrócą mnie że moja karta jest nie na ten region?

Bo coś mi się z kolanem dzieje po ostatnim bieganiu. Nie boli, ale trochę spuchło od zewnętrznej strony rzepki bo czuję to szczególnie przy zginaniu kolana.

#bieganie
  • 6
@l-_-l: nie wysylaj go na sor bo tylko zjeby dostanie od lekarza i niepotrzebnie sie naczeka. Nie jest to przypadek wymagajacy pilnej/natychmiastowej interwencji lekarza. Odesla go z kwitkiem do przychodni.

@Thyrun: Jesli jestes poza miejscem zamieszkania, mozesz udac sie do najblizszej przychodni NFZ i oni maja obowiazek cie przyjac do lekarza pierwszego kontaktu. Sprawdz sobie na google wizyta u lekarza na wakacjach czy cos takiego. Na stronach NFZ jest to
@Thyrun: jak Ci sie chce i mozesz jakoś to podkręcić pod prawie nagłe zadarzenie to idź w weekend albo w nocy, ale nie na SOR tylko do przychodni nocnej i świątecznej pomocy medycznej. We Wrocku sa cztery chyba, ja bylam na Ziemowita i bardzo fajny lekarz mnie przyjmował, wypisał receptę (oczywiście refundowaną) no i jak skierowanie dalej zostaniesz to też nie zabulisz. Bo mi by sie nie chciało pałować z tymi