Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Was. Dziś w TVN24, jakieś 30 minut temu była dyskusja odnośnie tej sytuacji, w której aktualny premier RP zadeklarował, że do grudnia wypoleruje swoją znajomość języka angielskiego ("I will polish my english").

W dyskusji brał udział jakiś lektor języka angielskiego, który sugerował różne rozwiązania, żeby podszlifować język.

Czy waszym obiektywnym zdaniem, jest możliwe nauczenie się w 3 miesiące języka angielskiego? Przy założeniu, że osoba ucząca się rozpoczyna od stopnia, nazwijmy to wczesny początkujący.

Dodam tylko, że w grę wchodzi rozumienie, czytanie oraz mówienie z wykorzystaniem słownictwa specjalistycznego.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bronek-kielonek: oczywiście, że jest możliwe. Guardiola na przykład w kilka miesięcy nauczył się niemieckiego: http://ekstraklasa.net/josep-guardiola-intensywnie-uczy-sie-niemieckiego,artykul.html?material_id=51b56bd4142d5cfc188954c0

Ale nie sądzę, aby Tusk był perfekcjonistą jak najwięksi menadżerowie i trenerzy piłki nożnej.

"- To już ociera się o absurd. Spotykasz się z bratem na obiad, a on ciągle rozmawia z nauczycielem po niemiecku... - powiedział Pere Guardiola.

Wszystko dlatego, że hiszpański trener chce na pierwszej konferencji w nowej roli mówić w ojczystym języku
  • Odpowiedz
@bronek-kielonek: Nie jestem fanem Bayernu ani Guardioli, ale z tego co wiem, to Guardiola na pierwszej konferencji mówił po niemiecku. Podobnie Luis van Gaal też nie znał dobrze angielskiego, ale nauczył się go na tyle, żeby pierwszą konferencję jako menadżer United poprowadzić w tym języku z delikatnymi podpowiedziami od asystentki.

Dodatkowo LvG pewnie uczył się angielskiego prowadząc drużynę Holandii na 3 miejsce na MŚ. Tusk nie ma tylu zajęć, jak
  • Odpowiedz
Kiedy po raz pierwszy rozpocząłem pracę w środowisku anglojęzycznym, to, jak dobrze pamiętam, zajęło mi to trochę czasu. Wydaje mi się, że więcej niż 6 miesięcy. (rozumienie, czytanie, pisanie, rozmowa przez telefon.)

Dodatkowo, trzeba pamiętać o odpowiedzialności za wypowiedziana i napisane słowa....

Nie zaczyłem od "Kali jeść!"
  • Odpowiedz