Wpis z mikrobloga

@jarema87: Nie. Podkreślam tylko fakt, że w Białymstoku jest bieda, że pijacy muszą spać na ławkach w parku, a władze miejskie robią z tego miasta wizerunkowo raj na ziemi i że żyje się tutaj w dobrobycie.
  • Odpowiedz
@Axelio: Chyba nie zrozumiałeś. Słowo klucz - pijak - śpiący na ławce. Wciąż uważasz, ze to bieda? A może po prostu patologia? Jak to mówi wasz mentor - chcącemu nie dzieje się krzywda.
  • Odpowiedz
@Axelio: Ja #!$%@?ę. Naprawdę szkoda ci gościa, który sam, z własnej nieprzymuszonej woli, zamiast ogarnąć swoje życie woli zachlewać pałę i leżeć na ławce? Czy to też wina Tuska?
  • Odpowiedz
@corsair: Skąd wiesz, że z własnej? A może podupadł z powodu reżimowego prawa? Może miał sklep a urzędnicy mu go dobili? Albo pracował w jakiejś fabryce/firmie, która upadła z powodu chorego prawa podatkowego? Dlaczego śmiesz oceniać człowieka i skreślać go z góry bo jest pijakiem lub bezdomnym? Rozmawiałeś z nim?
  • Odpowiedz
@Axelio: kolega wyżej ciebie dał przykład typowego, wygodnego myślenia, że każdy jest niezależny od warunków w jakich przyszło mu żyć i o wszystkie podejmowane działania i decyzje można mieć pretensje wyłącznie do siebie. szkoda komentować i przekonywać bo takie przekonanie jest chyba nie do wykorzenienia.

co innego zrobić założenie "chcącemu nie dzieje się krzywda" i oprzeć na nim prawo a co innego naiwnie wierzyć, że założenie jest prawdą w każdym
  • Odpowiedz
@mowie_co_mysle: Już coraz mniej mi się chce cokolwiek robić. Ludzie są za głupi i zbyt bierni w działaniu. Zresztą, polityką interesuję się i coś tam działam od 2006 roku - jakieś mniejsze lub większe akcje. A reżim i tak dobrze się trzyma i politycy bandy czworga i tak robią co im się żywnie podoba i nikt nie podskoczy. A młodzi wolą i tak pić, palić, ćpać, pieprzyć się itd. Nawet
  • Odpowiedz