Wpis z mikrobloga

@jjstok: Korwin powie, że likwidują, bo tak napisał jakiś ekonomista-fantasta z końca XIX wieku - a to prawdy objawione dla niego zazwyczaj... Dziambor powie, że nie do końca wszystko należy zlikwidować (i Korwin jest specyficzny) a tak naprawdę to nie wie, bo i KNP i tak nie dojdzie do władzy, więc po co się nad tym zastanawiać. Wipler powie, że to nie jest ważne, bo Tusk uciska przedsiębiorców, pokaże faka a
@jjstok:

Przecież masz w windach informacje kiedy była kontrola ostatnia.

Jak mieszkasz w bloku i używasz windy, to w twoim interesie jest zadbać o to żeby ta kontrola była robiona regularnie.

Po co państwo ma się zajmować kontrolami wind ?
@loooz: Korwin wyraźnie mówi że w partii ma sporo osób które mają inne poglądy od niego na różne sprawy. Efektem kompromisu jest program - jest tam coś takiego ? - nie - więc do czego znowu pijesz.
@erbo: Po to, że właściciel mógłby przeprowadzić "kontrolę" u kumpla z którym pił wódkę, dlatego wolę, żeby zajęło się tym Państwo.
@ediz4: Programu nie ma. To jest manifest ideowy.

Czy ja wiem czy on idzie na kompromisy? Przecież w tej partii nie ma żadnych konkretnych ustaleń.

Po to, że właściciel mógłby przeprowadzić "kontrolę" u kumpla z którym pił wódkę, dlatego wolę, żeby zajęło się tym Państwo.


@jjstok: W naiwnym myśleniu wolnościowców (tych hard) świat jest idealny, każdy kieruje się rozsądkiem, więc taka sytuacja nie miałaby miejsca w tej bajce.
@ediz4: Uważam, że urzędnik zrobi to lepiej. Tak jak pisałem, mam kumpla w UDT i nie opłaca im się brać w łapę. Zbyt dużo mają do stracenia. Bardzo dobre zarobki, jasna ścieżka awansu i rozwoju. Mało tego, nie opłaca im się śpieszyć.

Gdyby robiły to prywatne firmy, konkurencja wymuszałaby pośpiech. Rywalizacja cenowa = mniejsze zarobki pracowników, czyli większe ryzyko łapówki.
@jjstok:

No i tu wylazła z ciebie cała lewacka logika.

Bo debilizmem jest myślenie że istnieje 1000 jakiś nieprzekupnych i skrupulatnych urzędników, którzy odpowiednio skontrolują wszystkie windy na świecie. I że zrobią to lepiej i dokładniej niż miliony osób które tymi windami same jeżdżą i które wkładają do tych wind swoje dzieci.
@erbo: @NieRozumiemIronii: Każdy pracownik UDT przechodzi intensywne szkolenie z wąskiej specjalizacji zakończone państwowym egzaminem, po którym dany inspektor wie wszystko na przykład o windach i odpowiada prawnie za swoje certyfikaty. Myślisz, że milionowy tłum, nawet który wozi swoje dzieci wie lepiej. Ludzie w większości są nieodpowiedzialni. Ilu ludzi jeździ autami bez badań, bez OC, ilu idzie na Rysy w klapkach (nawet z dziećmi), ilu wozi swoje rodziny po alkoholu. Jeśli
@jjstok:

Ty jesteś serio upośledzony i to ostro.

Gdzie ja napisałem że te miliony osób, będą same sprawdzały te windy ?

Jak miliony osób jeździ samochodami to budują sobie je sami ?

A co jest złego w jeździe samochodem bez badań i OC? Wybuchają takie samochody bez OC? W USA nie ma żadnych badań poza spalinami i żyją.

Nie było żadnego wejścia na Rysy w klapkach, tylko to były sandały, telewizja
którzy odpowiednio skontrolują wszystkie windy na świecie. I że zrobią to lepiej i dokładniej niż miliony osób które tymi windami same jeżdżą


@erbo: To wynika z logiki tego zdania, ale widocznie logika jest obca dla Ciebie, więc nie dyskutuję dalej.
@jjstok:

To jest kolejny, element typowej lewackiej logiki.

Nie używacie logiki w ogóle, ale jak jest jakiekolwiek zdanie, którego nie należy rozumieć wprost, to wy je zrozumiecie wprost.

Jak napiszę że miliony konsumentów wie lepiej jakimi samochodami chce jeździć, a na pewno lepiej niż jacyś urzędnicy. To czy to znaczy że te samochody budują sobie sami ?
@jjstok: To ja mam odmienne zdanie na przykładzie Legalizacji wag. Byłem świadkiem jak legalizowano wagi których de facto nie sprawdzali - oczywiście za odpowiednią opłatą. I druga sprawa - dlaczego prywatny inspektor nie mógłby być przeszkolony identycznie i odpowiadać za każdy przybity przegląd.