Wpis z mikrobloga

Znajomy ma firmę działającą na rynku motoryzacyjnym (handel częściami) od 8 lat. Chce ją sprzedać, wraz z asortymentem, stroną itd. Gdzie się ogłasza takie zamiary?

Może zatrudnić pośrednika, czy wywiesić transparenty i dodać ogłoszenie na allegro, albo otodom (w końcu plac gdzie stoją części i jest biuro też jest w cenie).

#pytaniedoeksperta #firma #biznes
  • 6
  • Odpowiedz
@Kelemele: czyli odsprzedać innej działającej firmie? W sensie np. przygotować dla nich konkretna ofertę i wysłać e-mailem czy zadzwonić lub pocztą?
  • Odpowiedz
@yuio: no nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale zadzwonić do jakiejś większej sieci i dopytać się, może łyknął a jak nie to może interes pójdzie pod inna bandera
  • Odpowiedz
@yuio: Mam w firmie kogoś kto się zajmuje takimi tematami. Można sprzedawać nieruchomość jak i przedsiębiorstwo. Do przeanalizowania podatki, bilans, media, plan zagospodarowania, możliwości pozostania w branży jak i zmiana profilu. W razie potrzeby możemy się podjąć pomocy.

Jeśli chcesz sam to:

- alledrogo ma słabą sprzedawalność ofert nieruchomości, o niebo lepiej z otodom mimo ze to ten sam właściciel.

- otodom sprawdza się przy mieszkaniówce, gorzej komercja, ale warto spróbować
  • Odpowiedz
@yuio: Bardzo dużo zależy od konkretów, jak firma idzie i co posiada. Takich firm są w Polsce tysiące i zdaje mi się,że może być duży problem w jej sprzedaży bo niczym specjalnym się zapewne nie wyróżnia. Jakbyś dał więcej szczegółów to można myśleć gdzie szukać kupca.
  • Odpowiedz