Wpis z mikrobloga

@kmicolo: Nie pracuję z php, więc nie znam standardów tam panujących.

Ale niektórzy potrafią się stosować do takiej zasady:

Posty przesyłane na grupę oferty-pracy-java podlegałą moderacji. Dopuszczamy jedynie ogłoszenia zawierające stanowisko, miasto oraz widełki płacowe (ze wskazaniem formy zatrudnienia oraz kwoty brutto/netto)
@random_hero: jest dużo, a wielu celowo zakłada działalność przed rozpoczęciem takiej pracy i wtedy zus przez dwa lata to nie 1000+ a 390zł. Mi np. na jednej rozmowie dano wybór: umowa o pracę ale wtedy odciągamy 500zł lub zakładasz działalność i nic nie odciągamy
@random_hero: Napisałem OD 4000zl netto na fakturze. Jak jesteś za cienki żeby wynegocjować więcej, to zmień branże bo raczej się nie dorobisz jako programista. Btw, 20 dni płatnego urlopu w roku masz gratis, nawet na fakturze :) A i dodatek na zus można ugrać bez bulu dupy.
@random_hero: Czytaj między wierszami, jeśli ktoś się godzi na 4k netto to tyle jest wart. A 4k netto + 20 dni urlopu + zus to już okrąglutka sumka i raczej niewielu wykopowych programistów 15k netto by wybrzydzało. Mało wiesz o branży, albo wierzysz w 15k + służbowy odrzutowiec ze stewardessami topless.

I nie, nie zgadzam się. 4k to dużo dla kogoś po studiach, kto dopiero zaczyna. Masz doświadczenie? Walcz o więcej.
@random_hero: w swojej spółce trzeba się zatrudnić na śmieciówkę, a 5k kapitału zakładowego to nie jest jakaś duża kwota. Ponadto gdy koledzy też są na działalności to można z nimi zrobić spółkę - mniejsze koszty a i na kapitał łatwiej zebrać.
@random_hero: przecież kapitał nie przepada, a jak już wspmniałem - możesz spółkę założyć z kolegą i wtedy macie po 2,5k na głowę. Założenie takiej spółki oraz jej dalsze prowadzenie wcale nie jest trudne, księgowość i tak ogarnia księgowy.

To po prostu jest tak: idziesz na łatwiznę - płać zus i zarabiaj mniej. Chce się tylko trochę bardziej zakombinować - zarabiasz więcej. Nie piszę że każdy musi zakładać spółkę z o.o. -