Wpis z mikrobloga

@xkorzen: to tez mnie zastanawia. Dwojka dzieci to ogromny wydatek pieniedzy i czasu (zakladam ze to byla swiadoma decyzja). I jeszcze pakowanie sie w kredyt na 30 lat : D chyba glowny problem, to edukacja finansowa, ktora u nas praktycznie nie istnieje.
  • Odpowiedz
@Kelemele: mysle ze nikt nie chce nikogo potepiac. W koincu nikt z nas nie zna sytuacji. To, ze dziecko zyje dluzej niz 30 dni mozna rowniez uzyc jako argument w druga strone. Nalezy jednak myslec te pare lat do przodu.

Za malo danych, by cokolwiek sensownie wywnioskowac.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: no tak, ale masz Ty dziecko chociaż jedno? Czasem się tak robi że się spieprzy, ale tutaj to wszyscy albo LO, albo studia za taty i mamy i łatwo jest głosić wyroki z takiej perspektywy. I to nie edukacja finansowa tylko gdzieś trzeba mieszkać, nie ma mieszkań na wynajem, a jak są to bardziej się opłaca wziąć ten kredyt i wychodzi na to samo.
  • Odpowiedz
@xkorzen: no właśnie. Nie wszystko da się przewidzieć. Rozumiem że ktoś może być taki, albo inny, ale argument żeby przewidywać swoje 30 lat to jest słaby bo różnie w życiu bywa.
  • Odpowiedz
@Kelemele: no właśnie argument, że różnie w życiu bywa przemawia za tym, żeby mocno przemyśleć czy posiadanie więcej niż jednego dziecka jest właściwe i czy warto brać kredyt na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@Kelemele: promuje po prostu odpowiedzialnosc za swoje dzialania, by pozniej nie byc obciazenie dla reszty spoleczenstwa za swoje bledy.

Wyzej troche rozbudowalem wypowiedz i wyrokow zadnych glosic nie zamierzam.
  • Odpowiedz
@Kelemele: co do dzieci i innych tematow: jestem od 6-ciu lat niezalezny od rodzicow, studia tez sobie sam sfinansowalem. Dziecko uwazam jako ogromny wydatek, ktory (jesli wogole) przed 30-tka raczej sie na takie cos nie zdecyduje. Ale kazdy jest kowalem wlasnego losu i niech buduje sobie zycie jak mu sie podoba. Mi nic do tego. Niech po prostu kazdy jest swiadom, ze decyzje maja konsekwnecje i w razie porazki winic moze
  • Odpowiedz
bardziej się opłaca wziąć ten kredyt i wychodzi na to samo.


@Kelemele: tutaj nalezy pomyslec o koszcie alternatywnym. Na ile tracimy na mobilnosci i jak bardzo ogranicza sie nasz wachlarz decyzji. Dla mnie np. taka decyzja bylaby na dzien dzisiejszy bardzo niekorzystna. Ale jak napisalem wyzej: kazdy podejmuje decyzje za siebie.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: niektorzy chca zalozyc rodzine, a nie byc mobilnym. Kobieta z screena nie prosi o jalmuzne tylko pyta o rade zeby poprawic los swojej rodziny. Zaczalem dyskusje bo nie rozumiem tego kisniecia i calego komentarza ze jak to mozna miec dwojke dzieci i popasc w finansowe tarapaty.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Dla mnie jest idiotą ten kto czyta że kobieta ma dzieci w wieku 4 i 1 rok i ma problemu a ktoś piszę że po co robiła sobie dzieci. Na dno idą nawet najbogatsi i w sumie życzę takim osobom żeby poznały sól życia bo nie trzeba mieć nowego samochodu, ani mieć apartament za gotówkę żeby żyć w szczęściu pomimo problemów jakie stwarza świat i życie które nie jest czarno
  • Odpowiedz
@Kelemele: mysle ze oboje mozemy wyciagnac ciekawe wnioski ze swoich odpowiedzi. Chyba za czesto kieruje sie sucha logika i nie biore pod uwage ze sporo osob jednak dziala pod wplywem emocji.

Dzieki za dyskusje. :) Zycie byloby nudne, gdyby kazdy mial takie samo zdanie na kazdy temat. ;)
  • Odpowiedz
to po co im


@xkorzen: A co to za pytanie? Mają dwójkę, bo chcieli mieć dwójkę dzieci, albo wpadli. Co za różnica ile dzieci mają?

W Polsce już dawno nie opłaca się nic. ( ͡°͡ °)
  • Odpowiedz