Wpis z mikrobloga

@Axelio: ja jeździłem wielokrotnie i generalnie trafiają się wyluzowani i pozytywni ludzie.

Miałem tylko dwie przygody, kiedy jechałem jako pasażer.

Pierwsza - dziewczyna, której nigdy bym za kierownicę nie posadził, chyba tylko cudem dowiozła nas na miejsce, ale jechała tak, że serce w gardle, a do tego napchała całe auto ludzi - czyli 5 osób z bagażami w osobówce.

Druga - o 22:00 w piątek rozpadło się auto, którym jechaliśmy. Totalne
@Axelio: jechałem do rodziców, więc musiałem poprosić tatę, żeby wyjechał po mnie 100 km o zabrałem pasażera jadącego w tym samym kierunku, żeby odciążyć kierowcę z bla bla.

kierowca został z dziewczyną, mieli już na tym etapie załatwiona lawete i mechanika, który się rano uporał z problemem i pojechali dalej.

Warto zaznaczyć, że oni jechali na wesele, a ja obiecałem dowieźć rodziców na lotnisko ich autem jeszcze tej samej nocy.

I
@Axelio: @WooSan: początkującym pasażerom zawsze polecamy wybranie kierowców z większą liczbą komentarzy i ocen umiejętności prowadzenia samochodu. Generalnie, jak zwykle tutaj powtarzam, statystyka jest po stronie podróżujących - na miliony przejazdów w całej Europie nie zdarzyła się żadna poważniejsza historia.

Jeśli chodzi o nieodpowiedzialnych kierowców - ciągle przypominamy, jak ważne jest adekwatne ocenienie takiej osoby. Po kilku potwierdzonych (w przypadku negatywa dzwonimy zarówno do pasażera jak i kierowcy) jednoznacznie negatywnych
@BlaBlaCar: dokładnie to samo uważam - wypadki się zdarzają, a wtedy po prostu trzeba zrozumieć i pomóc sobie w miarę potrzeb.

Zdecydowana większość przejazdów to sama frajda.

Skoro mam okazję do dialogu to poruszę problem tych ocen. Pani, z którą jechałem miała same pozytywne oceny. Chyba większość ludzi takie ma. Oczywiście była miła itp, ale niestety za kierownicą fatalna. Czy kiedy ja oceniam jej umiejętności jako kierowcy to ona to widzi?
@WooSan: Nie, przy okazji oceny umiejętności jasno zaznaczamy, że jest to anonimowe - ocena ta pokazuje się dopiero po kilku "głosach", więc kierowca nie ma możliwości dojścia, kto mu wystawił złą ocenę.

To w ogóle jest ciekawy temat - na pewno przy najbliższej okazji wewnętrznie go poruszę - dobrze by było, gdyby była jakaś dodatkowa rubryka tylko do wiadomości BlaBlaCar dotycząca jakichś szczególnych przypadków - ale jej brak może być podyktowany
@BlaBlaCar: fakt - to przysporzy spamu.

Jakie dalsze plany rozwoju?

Chcecie zostać takim pośrednikiem?

I kiedy poprawicie aplikacje żeby ciągle nie wylogowywała? ;-)