Wpis z mikrobloga

Siema Mirki :D

Mam problem, otóż robię sobie diody mrugające w rytm muzyki, kupiłem zamiennik tranzystora TIP31 czyli BD243C i BD241C, wziąłem 2 w razie czego :P Mój problem polega na tym, że po podłączeniu diod do tranzystora bardzo słabo świecą ;/ jak są podłączone bezpośrednio pod zasilacz to aż razi... co może być przyczyną? Diody są na 12v, a zasilacz mam 12V 2,5A MAX 30W.

#elektronika #elektroda #diody #muzyka #pytanie #pytaniedoeksperta
kuba206 - Siema Mirki :D

Mam problem, otóż robię sobie diody mrugające w rytm muzyki...

źródło: comment_7LYAEsbbdas80fqcPrHD5mNgnO24tD0o.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuba206: Zmierz prąd jaki tranzystory puszczają na diody. Pewnie napięcie się zgzdza, ale prąd jest mniejszy. Charakterystyki wyjściowe tranzystora? Może potrzebujesz mocniejszych. 2,5A to nie tak mało a takie mini tranzystorki to działają na mA.

Nie jestem ekspertem, ale elektronikę liznąłem.
  • Odpowiedz
A jeszcze jedna rzecz. Faktycznie jak masz tranzystor 6A to nie tędy droga! Może on nie przewodzi jak po prostu zepniesz obwód? tzn do przewodzenia tranzystor potrzebuje sygnału sterującego tj. sygnału z komputera(?) odpal całą instalację z muzyką może wtedy śmignie, sprawdź też na dużej mocy sygnału L/R.

Dawno nie siedziałem w drutach to też tak ci podpowiadam po omacku. Inna sprawa, schemat (koncepcja) to twoje dzieło czy gotowe rozwiązanie?
  • Odpowiedz
@luki1528: Jak taki bbazowy kozak jesteś to weź powiedz co jest nie tak. Bajer fajowy! tez bym chciał taki mieć, ale nie chce mi się dłubać.

@kuba206: Często takie zabawki nie działają jak się słabo zlutuje obwód i nie przewodzi jak należy.
  • Odpowiedz