Wpis z mikrobloga

@mrafo: @Sekk: UPA walczyła ale niepodległość Ukraińcy wywalczyli dopiero gdy ZSRR się rozpadał.

PS: Nasze AK też nie wywalczyło niepodległości i suwerenności. Te uzyskaliśmy dopiero po rozpadzie ZSRR.

PPS: Dla Ukraińców AK to też organizacja zbrodnicza (patrz zbrodnia w Sahryniu). Tylko czy to powinno determinować obecne i przyszłe relacje?
@barteq_g: Wg mojej wiedzy oficjalnym symbolem Ukrainy jest trójząb, ale mogę się mylić. Poza tym nasze AK też nie było kryształowe (patrz zbrodnia o której wspomniałem wyżej), a jakoś czułbym się nieswojo gdyby mi Ukraińcy się bulwersowali o symbole AK w Polskiej przestrzeni publicznej (ty pewnie też).
Gdyby Polska potrzebowała pomocy od Ukrainy to również krytykowałbym wywieszanie symboli które przeszkadzają Ukraińcom.


@barteq_g: A ja uważam, że taka "poprawność polityczna" jest nie na miejscu i rodzi kolejne niepotrzebne konflikty i uprzedzenia.
@maniac777: To nie jest poprawność polityczna tylko zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że brakuje tego zarówno Ukraińcom jak i Polakom ale może czas się ogarnąć.
@barteq_g: Widzisz, Europa to stary kontynent. W każdym kraju są symbole jakiejś bitwy, czyjegoś zwycięstwa i czyjejś porażki. Każdy kraj ma spalone wsie, pozostałości najazdów. Równie dobrze przed wstąpieniem do UE należałoby zrezygnować z obchodów bitwy pod grunwaldem, a nie chcąc narażać się na embarga (lub chcąc ich zdjęcia) obchodów cudu nad Wisłą. Jakiś powód do tego by coś wytknąć się zawsze znajdzie. Dlatego się tego nie robi (a przynajmniej robić
ale w mojej ocenie sprawcy obu zbrodni już są dawno martwi i nie co poniżać sąsiada ani tym bardziej oczekiwać od niego samoponiżenia.


@maniac777: To my jesteśmy poniżani.

Równie dobrze przed wstąpieniem do UE należałoby zrezygnować z obchodów bitwy pod grunwaldem,


Jeżeli już bawisz się w analogie to poprawne logicznie. Wiesz dlaczego Turcja nie jest w UE?
To my jesteśmy poniżani.


@barteq_g: Ja nie czuję się poniżony dlatego że używają symboli organizacji walczącej o niepodległość Ukrainy. Zupełnie inna sytuacja by była gdyby jedynym działaniem UPA był Wołyń i gdyby oni traktowali te symbole jako anty-Polskie, ale tak nie jest.

Wiesz dlaczego Turcja nie jest w UE?


@barteq_g: Powodów jest wiele, ale jedne z najpoważniejszych są takie, że musiałaby otrzymać w europarlamencie więcej mandatów niż Francja i tyle
Ja nie czuję się poniżony dlatego że używają symboli organizacji walczącej o niepodległość Ukrainy. Zupełnie inna sytuacja by była gdyby jedynym działaniem UPA był Wołyń i gdyby oni traktowali te symbole jako anty-Polskie, ale tak nie jest.


@maniac777: Ile ludzi tyle opinii. Niektórych również nie ruszają "polskie obozy zagłady", co ja poradzę na taki brak szacunku do samych siebie?

Przy tym wszystkim fakt że społeczeństwo muzułmańskie jest nie do końca kompatybilne
Ile ludzi tyle opinii. Niektórych również nie ruszają "polskie obozy zagłady", co ja poradzę na taki brak szacunku do samych siebie?


@barteq_g: Widzisz Ty to postrzegasz jako brak szacunku do siebie, a ja uważam że nie muszę demonstrować tego szacunku oczekując od innych narodów samoponiżenia. Takie oczekiwanie jest z jednej strony nierealne, a z drugiej nosi znamiona jakichś kompleksów.

Jednym z powodów jest nieuznawanie ludobójstwa popełnionego przez Turcję na początku XX
a ja uważam że nie muszę demonstrować tego szacunku oczekując od innych narodów samoponiżenia.


@maniac777: Brak wywieszania flag organizacji która mordowała obywateli państwa wspierającego walkę Ukraińców z separatyzmem rosyjskim uważasz za samoponiżenie? Na jakiej podstawie?

A te rewelacje o powodzie (jak mniemam jednym z głównych) czerpiesz z...? :)


W 1986 roku Komisja Praw Człowieka zawarła w swoich raporcie informację o

ludobójstwie dokonanym na Ormianach. Rok wcześniej podobnie brzmiący raport


przyjęła stosowna
Brak wywieszania flag organizacji która mordowała obywateli państwa wspierającego walkę Ukraińców z separatyzmem rosyjskim uważasz za samoponiżenie? Na jakiej podstawie?


@barteq_g: Samoponiżeniem jest zrezygnowanie z uczczenia pamięci bohaterów walczących o niepodległość własnego kraju by zadowolić ambicje obywateli innego kraju. Przypomnę też że na przestrzeni wieków obywatele Polscy byli mordowani również przez Niemców, Rosjan, Szwedów, Litwinów, Turków, Austriaków, Węgrów, ... i co z tego? Żyjemy tu i teraz i w przyszłości, a
Samoponiżeniem jest zrezygnowanie z uczczenia pamięci bohaterów walczących o niepodległość własnego kraju by zadowolić ambicje obywateli innego kraju.


@maniac777: Cholera, piszę jak do ściany. Oni nie muszą zaspokajać żadnych naszych ambicji. Wystarczy, że przestaniemy ich wspierać jeżeli dyplomatycznie nie podejdą do wspólnej, trudnej historii.

Dotarłem do rezolucji z 15 listopada 2000 roku, ale nie mogę znaleźć tam takiego sformułowania, może pomożesz? :)


10. Calls, therefore, on the Turkish Government and the