Wpis z mikrobloga

#stadler #ukraina #don #ruskapropaganda #bekaztowarzyszy #mirkoreklama

Ja to tylko tu zostawię... Rosyjska propaganda w sieci

Wczoraj w gorących był ładny popis możliwości i umiejętności chłopaków, może oni nie robią tego świadomie bo podobno służby tylko "wspierają" takie działania.

Według dziennikarki, stosowana taktyka wyglądała następująco:

1. Jak tylko pojawi się „przeciwnik”, brygady sieciowe atakują go głupimi argumentami, prowokując do głupiej reakcji/interakcji

2. Oskarżanie rozmówcy o pracę dla „wrogów” – CIA, Mossad, Arabia Saudyjska itd.

3. Obrażanie rozmówcy, często o charakterze seksualnym

4. Zdumiewająca zdolność do ujawniania i przypominania sobie cytatów rozmówcy z wcześniejszych dyskusji, czasami nawet sprzed roku

5. Praca zespołowa. Członkowie brygad współpracują ze sobą, zadają sobie rozpoczynające dyskusję pytania, podkreślają określone fragmenty wypowiedzi innego członka grupy – udając, że się nie znają.

6. Zwracanie się do administratora o blokowanie lub usuwanie całości/części wpisów przeciwnika.

7. Niszczenie i zamykanie niewygodnych forum –zdarzały się przypadki kasowania całych tematów bez przyczyny.

Poruszana przez przeciwnika tematyka:

1. Ukraina=banderowcy. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy

2. Rosja. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek

3 .Antyamerykanizm. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.

4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski.
  • 14
@apm450: Tak uważasz? > Skutki działalności takich grup są niebezpieczne. Nieświadomy czytelnik może nabrać przeświadczenia, iż są to dominujące w polskim społeczeństwie postawy. Jak wiemy, ludzie bez przekonań mają tendencję do tworzenia opinii w oparciu o najpopularniejsze i najczęściej spotykane postawy. Więc im większa propaganda Rosjan, tym więcej ludzie się nabierze i w jakimś stopniu przyswoi obserwowane postawy i czytane argumenty.
@silent66: colego, chyba pracujesz dla Arabii Saudyjskiej jeśli nie chcesz zobaczyć co tu się święci. Albo to, albo jesteś homosekularystą, nie ma innej opcji. Myślę, że powinieneś sobie przypomnieć to co pisałeś jeszcze tydzień temu:

takie #!$%@? wielce zasłużonych analityków nie jest bezstronne tylko jest elementem gry politycznej. Sarkoz się zesral, ze jak poda dłoń Lechowi to wladek okrętów od niego nie kupi. Amerykance mu kazały postraszyć Sakaszwiliego to postraszyl, ten
@silent66: colega ewidentnie spał na wykładach Korwina. A wystarczy posłuchać. To już dawno było poruszane na wielu z licznych spotkań. Trzeba tylko dobrej woli a nie od razu wszystko negować "bo Korwin". Proponowałbym poważne podejście do tego tematu. Oczywiście możemy dalej udawać, że nie istnieje tak jak robimy z setką innych ważkich spraw. Tylko, że kiedyś obudzicie się wy naziwegetariańskie lewaki w ręką w nocniku. Przyjdą w końcu muzułmanie, wszystkich was
@marianbaczal: Co ty ćpałeś? Z jakiej mańki mnie wyzywasz od lewaków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poważnie podchodząc do tematu to przeczytaj artykuł a nie na mnie psioczysz. A jak nie to się nie wypowiadaj bo i tak nie wiem o co ci #!$%@? jego mać się rozchodzi.
Tyle czasu, a oni nadal nie widzą, że @Stadler to zwykły troll, który zobaczył @donmuchito1992 piszącego z wielkim zaangażowaniem o sprawach Ukrainy i postanowił pośmiać się z niego i wszystkich innych. Było nawet śmiesznie, ale niech to się skończy żeby już tag nie był zasyfiony.