Wpis z mikrobloga

Zainspirowany ostrzeżeniem, które wisi od wczoraj na głównej, jako, że sam jestem na etapie szukania sobie pracy chciałbym zapytać o taką rzecz:

Jakie w takim razie dane są dla pracodawcy niezbędne przy podpisywaniu umowy? No i gdzie jest ta granica w pozyskiwaniu danych, której przekroczenie powinno wzbudzić podejrzenia lub skłonić do rezygnacji? W ogóle da się tak generalizować? Że jak ktoś chce skan dowodu to oznacza, że na pewno jest oszustem?

Prosiłbym o opinię kogoś, kto ma wiedzę, a nie przypuszczenia. Ta wiedza być może przyda się mi i kilku innym osobom, które zdążą to przeczytać i które tak jak ja powoli wkraczają na rynek pracy..

pospamuję tagami, co by może skuteczniej wywołać kogoś, kto się zna: #praca #pracbaza #poszukiwaniepracy #ogloszeniaoprace #pracodawcy #umowaoprace
  • 7
@CommanderStrax: Pesel, numer dowodu, data urodzenia itp. Ale w znalezisku ta laska zrobila jeszcze przelew za 1 zl. Poza tym podpisywalbys umowe w ciemno przez internet? Nawet bez spotkania z pracodawca?
@3mielu: no o wysyłaniu złotówki przelewem dużo słyszałem. Sam dwa razy ostatnio otrzymałem mailowo taką prośbę od "pracodawcy", przez co rezygnowałem z oferty bez słowa..

@gugas:

świadectwa pracy


o ile takie się posiada ;p bo zwykle do tych niby dorywczych prac nikt tego nie wymaga i ktoś, kto odpowiada na takie oferty nie ma żadnego doświadczenia, które może udokumentować
no i Twoje świadectwa pracy. Często proszą tylko o ostatnie.


@gugas: Potrzeba wszystkie z całego roku, jeśli ktoś częściej zmieniał.

No i świadectwo ukończenia szkoły średniej lub wyższe do wyliczenia stażu pracy.