Wpis z mikrobloga

Mirki z #druk3d potrzebuję takiej tututki jak na obrazku, przy odrobinie wyobraźni da radę dojrzeć na nim walec, z jednej strony jest zamknięty i ma wyciętą dziurkę i szerszą podstawę z drugiej jest pusty. Walec ma też zgrubienie/wzmocnienie z gwintem (małe kółeczko na prostokącie) do wkręcania śrubki. Wichajster jest jednym z czterech wieszaczków do grzejnika łazienkowego, który jednak musi zawisnąć dalej niż to producent wyśnił. Mimo poszukiwań w internetach i na stronie producenta nie udało mi się znaleźć dłuższej wersji bulbatora dlatego wpadłem na pomysł, że może by go wydrukować. Mam kilka pytań:

1. Jak wytrzymałe są wydruki z drukarki 3d? W oryginale grubość ścianki wynosi około 3mm i mogę na niego stanąć (80kg) nie pękając go, czy wydruk o takiej grubości nie wymięknie?

2. Ile może trwać/kosztować wydrukowanie takiego o o o o tego? (orgyginalna długość to 3,5cm ja potrzebuję chyba dwa po 7 i 8)

3. W jakim programie mogę toto zaprojektować, tak żeby podesłać komuś gotowy projekt/plik?

#drukowanie3d #drukarki3d
Skarykaturalizowany_prestidigitator - Mirki z #druk3d potrzebuję takiej tututki jak n...

źródło: comment_ILIFSsif5KZoQfGtjpRTiycHR3HvAbib.jpg

Pobierz
  • 7
@Skarykaturalizowany_prestidigitator: żeby to wydrukować w 3d stwórz sobie model w jakimś programie (solidWorks, Inventor itp.) i zapisz jako .STL - ten plik można wrzucić bezpośrednio na drukarkę.

Wydruk w zależności od wypełnienia będzie trwał około 20, 30 minut.

Jeśli chodzi o wytrzymałośc, w druku 3d stosuje się różne materiały, ale chyba najlepszy będzie ABS.