Wpis z mikrobloga


Chcialbym zięciowi zrobić "komputer" do przeglądania internetów i allegro. Szukam jakiegoś rozwiązania taniego.

I chciałem was sie spytać czy juz sa takie technologie dostępne, ze wkłada lub podłącza sie cos do tv (za 200-300 zl) przez hdmi, działa sobie to na androidzie lub na win i można podłączyć klawiaturę i mysz przez bluetooth lub wifi

Sorry za tagi jesli złe, ale sie znacie :) wiec pytam
  • 27
@-18: za 200-300zł to ciężko Ci będzie dostać coś na Androidzie lub win, co nadawałoby się do użytecznego korzystania w połączeniu z HDMI.
@-18: są są , android tv, kosztuje około 250 zł , podlaczasz do ood hdmi i usb kablem , hdmi podaje obraz a usb daje zasilanie wiec tv musi miec usb chocby serwisowe z napieciem. Urzadzonko ma usb (na klawiature) i wejscie na karty pamieci micro sd. Bawilem sie takiki cudami jak pracowalem w MM i dziala na poziomie najtanszego smartfona wiec znosnie ale bez szalenstw , max to film online
@-18: Parę dni temu kupiłem takiego dongla do tv, koszt koło 320zł. I prawdę mówiąc byłem bardzo sceptycznie nastawiony przy kupnie, ale po tych kilku dniach użytkowania stwierdzam, że działa to lepiej niż wszystkie telefony i tablety z androidem, które przewinęły mi się przez ręce XD Dokładny model to measy u4a, do tego dokupiłem huba usb do którego podłączyłem mychę i klawiaturę (bo szkoda mi było pieniędzy na urządzenia z bluetoothem,
@-18: tak, łączysz się przez wifi do internetu i normalnie logujesz się na swoje konto googla (choć ja założyłem nowe konto mailowe specjalnie na telewizor). System jest dokładnie taki sam jak na przykład na tablecie. Możesz instalować apki bezpośrednio ze sklepu play albo pożyczać choćby z ipmart forum (polecam, dużo aplikacji tam znajdziesz). Wal śmiało z pytaniami.