Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki język polecacie dla junior developera? Ostatnio trochę się bawię w pythonie i rubym. Nawet napisałem jedną appkę na railsy, ale w sumie nie wiem co dalej, bo nie znam zbytnio komend, struktur itp.

I teraz pytanie co dalej? Jakoś nie mogę sobie tego wszystkiego wyobrazić. W samym rubym i pythonie mogę sobie robić jakieś programy, które będą działały w konsoli, ale czy o to w tym chodzi? Co z tego, że potrafię zrobić fajną aplikację w konsoli, a i tak nikt z jej nie będzie korzystał, bo jest brzydka?

Wybaczcie, że zadaję takie dziwne pytania, ale dopiero zaczynam swoją naukę.

#programowanie #ruby #python #rails
  • 13
@szalony_fizyk: Się zdecyduj albo na ruby albo pythona, nie ma żadnej potrzeby napierniczać oba. Do tego każdy mainstreamowy język w którym będziesz dobry nadaje się na junior developera. W większość też się da robić GUI. Ale przede wszystkim to ty sobie odpowiedz na pytanie co ty chcesz programować i dopasuj do tego język i narzędzia.
jaki język polecacie dla junior developera?


@szalony_fizyk: cobol, kurde. Naprawdę nieźle płacą

Co za czasy? Kiedyś celem była sprawność w języku programowania, teraz celem jest stanowisko "junior developera".

Możesz być junior developerem z dowolnym językiem programowania. Jedna firma szuka gościa od Javy, inna od PHP, kolejna w COBOLu, a za rogiem czekają pythony, javascripty, ruby, sruby, gruby i brainfucki. Poświęć 3 miesiące na dowolny z nich, a zostaniesz upragnionym "juniorem"....
Kiedyś celem była sprawność w języku programowania


@singollo: Za coś trzeba żyć, praca to narzędzie, a nie cel, nawet gdy się ją bardzo lubi. Programowanie tutaj w niczym się nie różni. Biedronki są pełne ludzi dla których celem była w czymś biegłość.
@aseeon: akurat programiście dążenie do biegłości nie szkodzi, wręcz jest oczekiwane. A przy ssaniu na rynku, naprawdę każdy język jest doceniony.

Ale jeśli bardzo zależy na pracy, to zamiast ruby (który jednak jest niszowy) brałbym się z Javę / C#. Mam wrażenie, że pracę dostają już kolesie, którzy potrafią włączyć eclipse i napisać słowo "class"...