Wpis z mikrobloga

Czas na moje #pokazzakupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oto one: Dwie krótkofalówki Baofeng BF-888s. Wyszły mnie po ok. 64zł sztuka i jestem z nich zawaliscie zadowolony ;) Kupiłem je na początku kwietnia i zdążyłem już troche potestować. Zasięg 3,5km do nawet 5km (tak jak pisał chińczyk) przy ladnym otwartym terenie bez przeszkód. Jakość dźwięku bardzo w porządku i generalnie polecam. Bateria też bardzo przyzwoicie trzyma.

#aliexpress
Pobierz
źródło: comment_ZCTnl1fZzmpaNc0ALULW9xjxIvfBCqZH.jpg
  • 31
@kamieniarz: Mieszkam na wsi takze teges ale powiem Ci ze moge sie porozumiec z ojcem na odleglosc ok 3km gdy ja jestem w dole wsrod zabudowan (wies rozmieszczona w dolinie) a on na sporym wzniesieniu w polu. Co do jakosci to plastik nie jest najwyzszych lotow a nawet mozna powiedziec troche tandetny, i jest śliski ale solidny i po paru upadkach nie ma sladu. W jednym radiu tylko guma od PTT
@HamRadioOp: Jakbym nadawal na ich czestotliwosciach to chyba tez bym cos odbieral od nich? Czy jestem w błędzie? Korzystamy z radia sporadycznie więc może tak szybko mnie nie namierzą ;) Na ali jest za pare $ kabel do programowania tych sprzętów. Warto sie pokusić?
@DOgi: @znikajacypunkt: Rtlsdr to dekoder dvbt na USB z uniwersalnym sterownikiem co umożliwia nasluch pasma ok. 28-1700MHz w zależności od zastosowanego chipu we wszystkich modulacjach i kodowaniach na jakie obecnie pozwala oprogramowanie komputerowe. Kosztuje jakieś 20$. W tym paśmie jest np. Airband, służby porządkowe, satelity radioamatorskie i meteorologiczne, ISS, ramki ADS-B, naprawdę masa rzeczy których nie sposób wymienić.

Polecam szukać informacji na wyżej wymienionej stronie i pod hasłem rtlsdr w
@HamRadioOp:

Wierz mi mam kilka takic sprzetow w domu od kilku lat. I nic mi nie przyjechalo. Czestotliwosc pracy tego sprzetu, jest dozwolona w PL. Na allegro sa przedawane radia, z czestotliwoscia na ktorej pracuja sluzby i nikt tego nie zabrania.

Jesli nie wiesz jak UKE dziala, to prosze nie pisz glupot i nie siej zametu. Zasieg tego radia na tej czestotliwosci jest do kilku km a nawet wiecej na otwartym
@smotek: ja się nie będe z Tobą kłócić bo to byłoby śmieszne. Jestem krótkofalowcem, z UKE mam doczynienia prawie co tydzień, wiem co robią. Na aukcji z ali masz napisane,ze dziala na PMR ? 400-470 to pmr?

Poza tym, nawet jeżeli zaprogramuje bao na pmr to i tak nadajesz nielegalnie (ale tego nawet nie scigaja). Kupić można, ciekawe kto pozwoli nadawać.