Wpis z mikrobloga

Mirkowie, wczoraj dostałem paczkę z Coolpadem F1 od HK Goldway, niepokoi mnie jednak jedna rzecz... a mianowicie "niedziałający głośnik". Jest to przypadłość nietypowa jednak, bo głośnik działa, jednak super cicho, jedynie można coś usłyszeć przykładając doń ucho. Problem ustaje jeśli ścisnę telefon w miejscu gdzie jest głośnik lub w niego mocno pstryknę, niestety po jakimś czasie znów wraca. Co robić jak żyć?

Ktoś miał coś podobnego? wysyłać do Goldiego czy może próbować to samemu naprawić? (generalnie usterka powinna być łatwa do wyeliminowania, jednak nie przewidzę czy to nie są jakieś zimne luty itd.)

#aliexpress #coolpad #corobicjakzyc
  • 5
@sambarumba: zrob filmik na czym problem polega, posli go do golda, oni ci odpisza ze masz go przyslac na gwarancje, wtedy zapytaj sie czy nie ma innego rozwiazania, np. maly refund i naprawisz to sobie w polsce. A jak nie chcesz ryzykowac, to wysylaj telefon spowrotem na gwarancji
@sambarumba: Od siebie mogę dodać że mój note miał taką dolegliwość, tylko że u mnie przyczyną były opiłki ze szlifierki powbijane w głośnik(nie wiedziałem o tym póki nie rozebrałem), było ich tak dużo że blokowały możliwość pracy głośnika czasem pstrykanie czy obijanie pomagało lecz po czasie przestał działać całkiem ale było go słychać po przyłożeniu ucha. Zamówiłem głośnik na allegro, wymieniłem i wszystko działa jak należy.

Teraz pytanie czy chińczyki szlifujo