Wpis z mikrobloga

Cześć! ;) Trenuję już od kilku miesięcy, chciałbym, żebyście rzucili okiem na mój plan treningowy, przedstawione ponizej fbw chcialbym wykonywac 3 razy w tygodniu, w dni pomiędzy treningami na silowni planuję trenować brzuch, raz w tygodniu chciałbym zrobić interwały. Rzuca się w oczy brak ćwiczeń na drążku, troche przykra sprawa ale ściany w moim mieszkaniu są wręcz kartonowe i drążek rozporowy spowodował że tynk zaczął z nich odpadać ;)

Moim głównym celem jest wzmocnienie się przed rozpoczęciem splitu, pewnie zaczne ćwiczyć tym systemem od stycznia, w nowym mieszkaniu z drążkiem nie powinno być już problemów :)

A

nogi przysiady ze sztangą

plecy martwy ciąg

klatka rozpiętki ławka skośna

barki unoszenie sztangielek bokiem

triceps wyciskanie francuskie

biceps uginanie ramion ze sztangielkami

B

plecy podciąganie sztangielki

klatka wyciskanie ławka skos

barki unoszenie sztangi przed sobą

nogi wykroki ze sztangielkami

triceps wyciskanie sztangielek zza glowy

biceps modlitewnik

C

plecy podciąganie sztangi w opadzie

klatka wyciskanie ławka pozioma

barki wyciskanie sztangi nad głowę

nogi uginanie nóg w leżeniu

triceps sztanga: wąski uchwyt

biceps uginanie ramion ze sztangą

#silownia #mikrokoksy
  • 10
@Rizzo:

A

Zaczyna się prawilnie, ale odradzam łącznie MC i przysiadu na jednym treningu

Rozpiętki zastąp wyciskaniem hantli na skosie

B

plecy podciąganie sztangielki


Co to?

barki unoszenie sztangi przed sobą


Nie potrzebnie męczysz przedni akton barków i tak będzie się rozwijał, a jeszcze przetrenuejsz.

C - jest OK

Poz tym dużo ćwiczeń na ramiona. Może Ci to nie zaszkodzi, ale też nie jest potrzebne. Dodaj ramiona tylko raz w tygodniu
@DamianParol: to podciąganie sztangielki, to raczej wiosłowanie, tutaj link https://www.youtube.com/watch?v=zTEXQ4WH7oY

Pownienienem to ćwiczenie wstawić po martwym ciągu, a ten przenieść na trening B? W treningu B odpuścić barki w ogóle? Jest dużo ćwiczeń na ramiona, bo biceps i triceps jest u mnie żałośnie mały, bardzo nieproporcjonalny w porownaniu do klatki piersiowej, ale to efekt nieodpowiednioego treningu gdy nie miałem żadnej wiedzy na ten temat, muszę to jakoś wyrównać ;]

@BukkakeWarrior:
@DamianParol: Dzięki, zamieniłem to sobie w planie. Chciałem właśnie je pobudzić ćwiczeniami złożonymi i przede wszystkim takimi na wolnych ciężarach. Zależy mi na tym, aby zwiększyć swoją siłę, docelowo chciałbym osiągnąć bardziej piłarską, niż kulturystyczną sylwetke, powiedzmy coś w rodzaju cristiano ronaldo/diego forlan/alexis sanchez
@Rizzo: rozpiętki mają sens przy splicie, ale nie gdy są jedynym ćwiczeniem na klatkę danego dnia.

W warunkach domowych na dwugłowy uda dużo bardziej polecam MC na prostych nogach.

Ja przez większość roku mam w diecie nadwyżkę koło 200 kalorii - wystarcza, żeby nie zalewać się tłuszczem i wciąż zaliczać progres. Większość osób preferuje jednak wyraźne etapy robienia masy i wycinki, z bardzo dużymi nadwyżkami lub deficytami kalorii, mi to nie
@BukkakeWarrior: Zamierzam brać kreatyne w dni treningowe i bcaa podczas biegania interwałów i w dni kiedy po brzuchu robię tabate, albo jakieś rozbieganie, to w ogóle dobry pomysł z bcaa? Trochę kosztuje, a nie wiem czy warto je inwestować akurat w ten śodek, generalnie chodzi mi o to, żeby zminimalizować ubytki mięśni, bo i tak mam ich naprawdę mało

@DamianParol:
@Rizzo: Na początek powinno wystarczyć dopięcie diety. Pierwszy rok na siłowni to tzw. "happy year" I dosyć łatwo powinieneś nabrać masy mięśniowej, dopiero później zaczną się z tym problemy.
@Rizzo: Wg mnie warto, chociaż trzeba brać pod uwagę, że to spore koszta.

BTW Robienie treningi siłowego, interwałów i jeszcze tabaty jest bez sensu. Prędzej się przetrenujesz niż będziesz miał efekt.