Wpis z mikrobloga

#ukraina

BATALION "IWANO-FRANKOWSK" ODMÓWIŁ UDZIAŁU W WALCE W DONBASIE.

Nowo sformowany batalion "Iwano-Frankowsk", odmówił udziału w ekspedycji karne w Noworosji, podają źródła z Zakarpacia.

Głównym powodem odmowy jest brak zgody na walkę o obce interesy, w obcym rejonie, na południowym-wschodzie. Podstawowym impulsem do działania, była strata sporej ilości żołnierzy pochodzących z tego regionu, w Donbasie. Obwód iwano-frankowski, zanotował największe straty w ludziach, przez cały czas trwania "operacji anty-terrorystycznej".

Członkowie batalionu poinformowali że będą walczyć z siłami Noworosji, tylko gdy te przyjdą na ich teren.

http://dnr-news.com/dnr/1918-batalon-ivano-frankovsk-otkazalsya-voevat-v-donbasse.html
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spardo: No k---a, po rozstrzelaniu żołnierzy innym żołnierzom tak podskoczyłby morale, że ho ho, efekt by był taki, że jeszcze więcej by ich s---------o albo przeszło na stronę wroga. Kula w łeb za brak chęci do walki nie ma nic wspólnego z patriotyzmem tylko z totalitaryzmem i nazizmem. Ale może ty jesteś fanem Ruchu Narodowego albo ONR, więc nie mieszam się w wasze ideologie, tylko zwracam uwagę na historyczne fakty
  • Odpowiedz
@punkt_g: Co się spinasz? Brak wykonania rozkazu na wojnie równoznaczny jest ze zdradą, a zdrada karana jest śmiercią. I jaki Ruch Narodowy? Śmiechłem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@spardo: Dlatego dziwi mnie łączenie patriotyzmu z przystawianiem lufy do głowy drugiemu rodakowi za to, że wyznaje inne wartości. Chodzi mi o analogię do totalitarnych reżimów.
  • Odpowiedz