Wpis z mikrobloga

@Windoctor: to, że będzie monitoring sieci nie musi oznaczać zero siedzenia na necie... kontrola stron, sprawdzanie pod względem malware czy coś.... lepiej już będzie trochę nabić licznik, że się gdzieś wchodziło niż jak wykryją obchody.
@Windoctor: powinny być przygotowane dokumenty regulacyjne i każdy pracownik powinien o tym wiedzieć i mieć do nich dostęp. Co może sprawdzić i tak dalej. Po drugie wątpię, żeby zabroniono korzystania z internetu. Po prostu dla bezpieczeństwa będzie to monitorowane.
@Windoctor: @Mateusz15936: @msq: @lukasgl: ja expertem nie jestem, więc niech sie fachowcy wypowiedzą, ale też myślałem nad tym, więc jak masz służbowego kompa z wifi, telefon z androidem z funkcją tethering i podłaczeniem do sieci (pakiet danych, aero 2, whatewer) wtedy, odłączasz kabel sieciowy z kompa, włączasz karte wifi, aktywujesz przenośny wifi w telefonie, łączysz kompa z przenośnym, przeglądarka tryb inkognito i liczysz profity
@Windoctor: VPN o którym pisze @Mateusz15936 faktycznie ukryje co oglądasz, ale nie ukryje faktu oglądania. Innymi słowy admin (o ile w ogóle nie zablokował możliwości korzystania z VPN) i tak będzie widział że coś robisz i to ukrywasz więc prędzej czy później się zainteresuje. Udostępnianie połączenia z urządzenia mobilnego jest chyba jedyną w pełni anonimową (z punktu widzenia administratora twojej sieci) opcją. Ogólnie to zmora adminów, szczególnie w miejscach gdzie na