Wpis z mikrobloga

Mirasy, Mirkówny którzy znają się na #dieta i liczeniu #kalorie. Zawsze jak próbuje policzyć sobie, ile mniej więcej pochłaniam kalorii, to wychodzą mi jakieś niedorzeczne wyniki (albo tak mi się tylko wydaje - w sensie wydaje mi się, że coś mało). Anyway, jakby tak ktoś mógł rzucić okiem na moją przykładową dzienną dietę i oszacować mniej więcej, ile kalorii wychodzi, to byłbym wdzięczny :)

1) śniadanie:

kawa zbożowa, 2-3 kromki chleba (taki zwykły pszenno-żytni) z pasztetem warzywnym z cieciorką

2) 2. śniadanie:

porcja kaszy manny z bananem, albo jabłkiem, do pica woda/herbata

3) 3. śniadanie (opcjonalnie)

2 kromki chleba ze smalcem z cebulo ( ͡° ͜ʖ ͡°), woda/herbata

4) obiad:

100-150 g gotowanego ryżu, kurczak ok. 200-250 g, warzywa na patelnię ok. 350 g, do tego 4-5 łyżek oleju rzepakowego (na którym to wszystko jest usmażone) woda/herbata

5) kolacja:

2-3 kromki chleba z tym co na śniadanie, woda/herbata

Ile to pi razy oko wyjdzie kalorii i czy to dużo czy mało, jak się nie ruszam zbytnio?

#pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #jedzenie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZielonyBeret: "porcja"... dla jednego porcja to 50g dla innego 200g a to robi ogromną różnicę. Niestety musisz zaopatrzyć się w wagę kuchenną albo jakoś sobie choćby trochę przeliczać, że np zjadłeś 3łyżki smalcu a w necie pewnie znajdziesz ile mniej więcej taka jedna łyżka smalcu waży. Niestety nikt Ci nie poda kalorii bez tych informacji :(
  • Odpowiedz