Wpis z mikrobloga

@GrabkaMan: a tam lajtowny. Ja do dzisiaj mam zakwasy w nogach od czwartku - pierwszy leg day od miesiąca. Nie ma że boli, zrób dobry trening i odpusc dzisiaj aeroby, porządnie zrobione nogi to duży wydatek energetyczny :)
  • Odpowiedz
Czy pół godziny / 45 minut biegania na bieżni dwa / trzy razy w tygodniu da wystarczające rezultaty?


@GrabkaMan: to jest jedno z tych pytań, które są wyjątkiem od powiedzenia "Nie ma głupich pytan, są głupie odpowiedzi". #!$%@? mnie bierze, jak widzę takie podejście do treningu.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: Dlaczego #!$%@?? Nie rozumiem. Pytanie jak pytanie.

Sensem tego pytania było pragnienie poznania odpowiedzi, czy bieganie dwa / trzy razy w tygodniu jest wystarczające, by pobudzić metabolizm. ;) Nie widzę tutaj nic głupiego i takiego, za co mogłaby Ci #!$%@? wziąć. :)

@lamiesobie: Dzięki. :)
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Mi trenerka wskazała żeby robić aeroby po siłowni, przed tylko 10 min jako rozgrzewka. Poza tym, lepiej machnąć aeroby po treningu, w moim odczuciu "rozjeżdżają" nadchodzące zakwasy :)
  • Odpowiedz
@zgaS: Dobre pytanie, niestety nie umiem tego poprzeć, to zostało mi wpojone. Lata temu, po zawodach kajakowych, również nie dane mi było zejść z wody ale musiałam jeszcze dymać okrążenia żeby się organizm wyluzował.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan:

właśnie tak to działa. Co ma Ci dać bieganie oprócz zużywania energii w trakcie? Nie spalasz tłuszczu w trakcie treningu tak samo jak nie budujesz mięśni w trakcie treningu. Masz dać bodziec do spalania tłuszczu PO treningu. To robi ciężki trening siłowy.

Pół godziny na bieżni dwa razy w tygodniu to ile? 500 spalonych kalorii? Do spalenia kilograma tłuszczu potrzeba zużyć 7000-9000 kalorii. Czyli w Twoim przypadku potrzeba 18 tygodni na spalenie
  • Odpowiedz