Wpis z mikrobloga

#czescusa

Siedzimy z Alexis i jej mama, i ogladamy Project Runway. Jeden z uczestnikow mial na szyi wielki kajdan z napisem ATHEIST, Alexis mowi, ze typ jest Zydem. Na co jej mama:

-no i co z tego

-nic... a nie! on jest Niemcem! Pomylilam sie

-to bardzo ci się pomylilo, Zyd z Niemcem

ogladamy dalej, Alexis cos tam gada pod nosem (żałuję bardzo, że nie uslyszalam) i nagle jej mama zatrzymuje Project Runway i bardzo nieprzyjemnym tonem:

-co ty powiedzialas?!

-nic

-co przed chwila powiedzialas? hitler?

-taaak

-a wczesniej?

-ze ten facet jest Niemcem

-wydawalo mi się, że powiedzialaś heil hitler

-to zle ci sie wydawalo

-po co to mowisz? wiesz kim byl hitler? wiesz co on zrobil? siedzisz tutaj obok Marii (to ja!) i bez sensu gadasz hitler?! Nie pamietasz co Igor (to moj tatus) nam opowiadal jak bylysmy w Polsce? Nie wiesz co sie dzialo w Polsce w czasie wojny?!

Gradobicie pytan w tym tonie. Siedze pomiedzy nimi, zdziwiona, zaskoczna bardzo i wyczekuje: czy bedzie to lekcja historii? Alexis niestety nalezy do grupy typowych glupich Amerykanow (czyli takich, ktorych nic nie interesuje, ktorzy nie chca sie czegos dowiedziec, nauczyc), na wszystko w------e. Powiedziala, ze Polska chyba zniknela z mapy i wrocila do fb. Spojrzalysmy po sobie, mama Alexis wzruszyla ramiona, ja usmiechnelam sie wyrozumiale i ogladalysmy dalej Project Runway

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piternet: porownanie zupelnie nietrafione. Rozumiem, ze odnosisz sie do braku wiedzy o Polsce (i tu nie ma sie co dziwic, ze przecietny Amerykanin nic na ten temat nie wie), ale kim byl Hitler i co zrobil wypadaloby wiedziec.

Jeden powod to, ze jak napisal @Stadler, Alexis kończy w tym roku 23 lata i byloby fajnie wiedziec takie rzeczy, inny, ze jej ojczymem od 15 lat jest czlowiek z
  • Odpowiedz
@noczesc: Przeciez @Stadler uważa, ZSRR nie mordowalo cywili chyba ze przypadkowo w walce. Chlop nie zna historii własnego kraju albo celowo pisze głupoty, a naśmiewa sie z innych. Pisal, ze Rosjanie zabijali humanitarnie, a na argument o lagrach i umieraniu tam z głodu i zimna odparł,ze widocznie byli za slabi. Dodatkowo jako usprawiedliwienie podawał te ich wymyślone powody aresztowania i wywózki w stylu bycia wrogiem ludu... I ten chłop
  • Odpowiedz
@pan_Kmicic: znam historię bardzo dobrze. Co do humanitaryzmu mam na myśli sposób - zastrzelenie jest humanitarne, a to co robili Ukraińcy czyli torturowanie, masakrowanie zwłok, takie oczywiście nie jest z czym się zgodzimy.
  • Odpowiedz
@Stadler: przyznałbym Ci rację, jeśli bym nie widział Twoich tłumaczeń wtedy. Pomijając bezsens gadania o humanitaryzmie mordowania ludzi (bo można np. powiedzieć że komory gazowe przy śmierci w łagrach, od piły czy nawet kuli są zajebiście humanitarne i Niemcy chyba lubili tych Żydów, których tak zabijali) to pisałeś wtedy najpierw, że Rosjanie w ogóle nie zabijali celowo cywili, potem, że było to humanitarne, a na przywołanie ofiar łagrów jako eksterminacji
  • Odpowiedz
@Stadler: ale do czego ci rację niby przyznaję? Do tego, że ZSRR razem z Niemcami wywołało wojnę i potem zmieniło stronę gdy sojusznik zdradził? Zresztą oczywiste jest, że ZSRR jest jednym ze zwycięzców tej wojny, ale nie wiem co to ma do rzeczy. Nie masz widocznie żadnych argumentów odnośnie moich innych zarzutów skoro wziąłeś jeden wyraz - "wyzwolenie" - właściwie też przyznałeś mi rację, że to wyzwolenie jest dyskusyjne (ja
  • Odpowiedz