Wpis z mikrobloga

#hiphop #rapsy #rap #tentypmes #rapzszatni

Unikałam jak ognia przesłuchania "Trzeba było zostać dresiarzem". Single były fatalne, do tego osnuwanie płyty na tak wymuszonym quasi-inteligenckim koncepcie mnie odrzucało (beka z osiedli w końcu ostatnio w modzie) Mam wrażenie, że Mesowi brakuje luzu i naturalności, którą ma jego protegowany Kuba. Nie da się być jednocześnie polskim Nate Doggiem i rozintelektualizowanym analitykiem rzeczywistości ;) Jednak byłabym kłamczuszkiem, gdybym powiedziała, że ten track nie urywa dupy. Może jednak warto się zmusić i przesłuchać całość :> :>
szatniarka - #hiphop #rapsy #rap #tentypmes #rapzszatni 

Unikałam jak ognia przesłuc...
  • 10
@szatniarka: ja uważam, że to jego najlepsza płyta, a jestem fanem od wielu lat

ten inteligencki koncept tylko na poczatku wydaje sie mało strawny(chociaz mnie osobiscie w ogóle nie przeszkadzał i głównie z tego względu cenie te plyte), to po pewnym czasie po prostu dostrzega się, że to są naprawdę dobre piosenki, świetne podkłady

jak na polską scene to, ta płyta to arcydzieło
@Magik_Antonio:

nie zgodzę się. Co innego nawijać ze sporym zasobem słownictwa, a co innego silić się na diagnozę społeczną i satyrę na polskie dresiarstwo. "Trze'a było zostać dresiarzem" ma zajebisty g-funkowy bit, ale zepsuty głupim storytellingiem (#mojezdanie), podobnie z "Spiętą sztywną dresiarą", chociaż lejtmotyw spoko, bo znam sporo takich agresywnych typiar, a "LoveYourLife" ma przebit, ale to manieryczne flow jest nie do zniesienia. Podoba mi się, że Mes w tak
@szatniarka: Piotrek postawił na trochę lżejsze tematy gdyż jak to sam mówił i u niego w życiu się trochę "zelżyło" (nawet dupę znalazł)

Mimo że tematycznie dla mnie jest daleko od KNS to płyta muzycznie oraz rapersko jest mistrzostwem. Nikt w Polszy jak Mes.

A co do Żbików, parę kawałków mi nie podeszło, jednak parę perełek katuje do dzisiaj (np. The Chauvinist)
@khamillez: Piotrek ma tą samą dupę od jakiegoś czasu. Powiedzmy, że obracamy się w tym samym środowisku, nawet na tej działce z klipu kiedyś byłam :) w sumie to dziwne, że nigdy się jeszcze nie spotkaliśmy. Ja też uważam, że Mes jest jednym z najlepszych raperów w Polsce. Chociaż niektóre jego eksperymenty są dla mnie nie kompletnie nieudane, to cenię, że w ogóle kombinuje i nie jest np. Włodim, który ma
@szatniarka: Przesłuchaj, bo warto. Płyta jest.. prosta. Nie ma jakiś nawału cięższych tematów. Jest to najbardziej radosna i wesoła płyta Mesa. Nie ma przekombinowań, porusza ciekawe, lecz proste tematy (co akurat w tym przypadku nie jest to minus, a mega plus). Jest bardzo łatwa w odbiorze. Mam w oryginale i nie żałuje ani złotówki.