Wpis z mikrobloga

Mirki, postanowiłem sobie w końcu złożyć jakiś stacjonarny pc. Niby kiedyś się interesowałem sprzętem, ale zatrzymałem się jakieś 2 lata temu więc mogę powiedzieć że jestem kompletnie zielony. W tym momencie do wydania mam ok 2500 zł na sam pc (bez monitora bo ten już mam). Na razie wiem że nie potrzebuję dysku (mam 2 ze starego kompa- jeden 250Gb i jeden 1TB), mam też napęd cd (też ze starego kompa-i tak prawie z niego nie korzystam). Myśląc o podstawie nowego pc uznałem że potrzebuje dobrego procka (jakieś i7 tylko nie wiem który socket jest sensowniejszy i bardziej przyszłościowy 1150 czy 1155) do tego odpowienia płyta głowna która zostanie na dłużej, z 8Gb RAM. Jakiś zasilacz i spora obudowa, może jakiś dysk SSD na system (jak nie teraz to w przyszłości-żaden problem dołożyć). Potem jak się dozbiera kasy dołożyłbym jakąś porządną kartę graficzną i kolejne 8Gb RAM. Co myslicie i co ewentualnie jesteście w stanie doradzić?

#komputery #pc #nowykomputer
  • 3
@thewickerman88: poza tym nawet w tej chwili na 1150 jest więcej dostępnych procków, więc gdyby twój kiedyś ci się spalił (oby nie) to nie będzie większego problemu, żeby go zastąpić bez zmiany płyty