Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu jakiegoś niedrogiego używanego lustra. Poleci ktoś jakiś tani i zarazem przyzwoity sprzęt na początek dla amatora? Chce wydać do 600zł na body i jakiś obiektyw

#fotografia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RolnikSamWdolinie: zależy od przebiegu i też ogólnych różnic między modelem, bo często jest tak, że te niższe nie różnią się prawie niczym, a czasem jest tak no, że różnic jest wiele, jak już zdecydujesz się na jakiś model konkretnie to szukaj na forach. z marek to polecam canon/nikon dobre, sprawdzone, później nie będziesz miał problemu ze szkłami; z nikona nie korzystam tylko dlatego, że był dla mnie niewygodny, a tak
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: Pentax dobry byłby na początek, ale za 600zł to może K10 byś trafił (dobre usczelnione body),ale matryca CCD.

Miałbyś za to dostęp do wielu szkieł tanich, dobrze współpracują Pentaxy z manualami.

Moim zdaniem co najmniej K20 , lepsza matryca...ale budżet nie ten.
  • Odpowiedz
@vanschorst: Wiem ze artystą na czyms takim nie bede ale chce miec na poczatek cos co pomoze mi utrwalac wspomnienia i przy okazji zaczne zglebiac jakies tajniki fotografii. Moim zdaniem pakowanie 2k na sprzet bez jakogokolwiek pojecia o nim jest bez sensu
  • Odpowiedz