Wpis z mikrobloga

@Aerials: migdałowe jest pyszne do deserów i koktajli wszelkiego typu no i kawy na przykład.

No i kokosowe, które jest niezastąpione do sosów, czy zup ale kokosowego nie robi sie tak łatwo w domu, jak migdałowego.
@Aerials: kokosowego nie udało mi sie nigdy zrobic tak dobrego, jak tego z puszek.

Ale migdałowe jest banalne, wystarczy obrać migdały ze skórki po zblanszowaniu, namoczyć na noc, zmielić z wodą, odsączyć przez szmatkę i voila, mleko migdałowe. Dobrze smakuje z odrobiną wanilii i jak ktoś lubi, może dosłodzić do smaku na przykład syropem klonowym.

Pozostałość z migdałów można użyć do deseru, czy kotletów z szoczewicy, czy grochu, albo do zrobienia
@Aerials: @dzikireks: Nigdy nie przywiązuję uwagi do proporcji - będzie z dwustu gramów. Tak w ogóle to będzie taki trochę miks, bo nie zajrzałem do przepisu od Aerials i z buta zalałem wrzątkiem - po czym nastąpiła chwila refleksji, wrzątek wylałem (migdały zostały zblanszowane) i zalałem je zimną wodą, ale ich nie obrałem:) Po jaką cholerę ja w ogóle czytam przepisy...
dziczku - @Aerials: @dzikireks: Nigdy nie przywiązuję uwagi do proporcji - będzie z d...

źródło: comment_dTPjCrETK80Lrtct789JFN4vvt6E7RJj.jpg

Pobierz
@dziczku: obieranie ma w sumie jedynie znaczenie, jesli planujesz do czegos potem uzyc ta odsaczona miazge migdalowa po zmieleniu (a mysle, ze zal wyrzucac takie dobre rzeczy) - jesli zadales sobie przed mieleniem trud obrania migdalow, to pozniej uzyskana miazga jest duzo smaczniejsza i jednolita.

Samo mleko niewiele sie rozni smakiem, czy to z obranych migadlow, czy nie, choc moim zdaniem jest ociupinke delikatniejsze w smaku, ale to doslownie odrobine.

Samo
@Aerials: Jestem pozytywnie zaskoczony, choć spodziewałem się bardziej intensywnego smaku (ale nie jest to żadna wada). Delikatne, lekko migdałowe. Za pierwszym razem chciałem zobaczyć jak smakuje samo, ale kiedy będę to robił po raz kolejny - a będę - posłucham rad @dzikireks. Wanilia sprawdzi się na pewno zajebiście, podobnie jak syrop klonowy (za rodzynkami nie przepadam). Sam też poeksperymentuję - mam już jeden pomysł:)

Natomiast ta pulpa, która zostaje po
dziczku - @Aerials: Jestem pozytywnie zaskoczony, choć spodziewałem się bardziej inte...

źródło: comment_OPqgRWgGQTtFfBqjnvaSNA3QY8PPj7q8.jpg

Pobierz
@dziczku: wygląd pierwsza klasa! :)

A co do wanilii i syropu klonowego, to zdobądź też gdzieś karob, albo syrop klonowy z karobem. Warto poszukać! moim zdaniem najsmaczniejsza kombinacja, to właśnie mleko migdałowe z wanilią i syropem klonowym z karobem. Smakuje rewelacyjnie.