Wpis z mikrobloga

@maniac777: Ktoś strzela, ale nie z terytorium Rosji... Na wideo widać że strzelają za lasem, to pasmo drzew jest bliżej niż 500m do granicy... Po wideo nie da się stwierdzić, czy ktoś stoi zaraz za drzewem czy km dalej. A na tym 2 filmie widać, że strzelają dużo dużo dalej niż pasmo drzew, że nawet dźwięk ledwo dochodzi.
  • Odpowiedz
@Benti: Nie przeczytałeś i/lub nie zrozumiałeś tekstu pod wskazanym linkiem. Nagrania są conajmniej dwa. Na zasadzie triangulacji da się dokładnie określić pozycje baterii i autor tej strony to zrobił. Ja na własną rękę zrobiłem to samo zanim znalazłem tamto i otrzymałem podobne rezultaty.
  • Odpowiedz
"Na zasadzie triangulacji" <facepalm>


@Benti: No brawo. Właśnie się popisałeś :) Słowa "pelengator" też pewnie nie znasz. Otóż oświecę Cię, że dwie osie wystarczą do namierzenia lokalizacji punktu na płaszczyźnie.

Ad 1. Nic nie zmienia, bo autorzy nagrań nie wyszli na tą
  • Odpowiedz
znów zaczynasz głupoty gadać

Autor zrobił obliczenia i stwierdził, że artyleria stoi za żółtym pasem drzew...

Ja patrzę na nagranie i widzę, że to nie jest tam i w cale nie muszę do tego niczego obliczać.

Nawet patrząc po wysokości koron drzew się zgadza (fioletowy pas z streetview - nagranie video) [artyleria strzela za fioletowego pasa]
  • Odpowiedz