Wpis z mikrobloga

Klasyka. Wczoraj przy wyjściu z pracy spotykam znajomą, która przedstawia mi swoją znajomą. Oczywiście nie w celu matrymonialnym. Oczywiście znajoma znajomej chce kupić samochód i w związku z tym, za namową tej drugiej, przyszła po darmową poradę, której oczywiście jestem moralnie zobowiązany udzielić.

- ja po prostu wożę dzieci do przedszkola, no i nie czuję się już bezpiecznie z moim autem.

- a co to za samochód?

- Ford Focus.

- a rok produkcji?

- no sześć lat ma... 2008. Tak że to już chyba pora na niego.

- a ile by pani chciała za tego Focusa? ("typowy złomnik handlarz przedsiębiorca")

- nie myślałam jeszcze, ale po prostu ja bym chciała zamiast niego jakiegoś SUV-a, wszyscy teraz mają SUV-y i ja się nie czuję bezpiecznie jak jadę z dziećmi, no bo siedzę tak jakby na ziemi, wie pan o co chodzi, takiego SUV-a żeby był nowoczesny i bezpieczny no i żeby jakoś ładnie wyglądał, tak fajnie. Wie pan, taki do miasta, żeby był wygodny, no i oczywiście żeby się nie psuł, no bo przecież ja się na tej całej mechanice nie znam (perlisty śmiech)

- to ja pani zapiszę, pani sobie poszuka w google i się zorientuje, co pani najbardziej odpowiada.

- och dziękuję, jaki pan miły!

Wygrzebałem kartkę i zapisałem: Dartz Prombron, Conquest Knight, Hummer H1 i Oshkosh M-ATV.

Na szczęście dziś już jej nie spotkałem. Ale trochę się boję, co będzie, jak skorzysta z mojej rady.

#geniuszzla

#zlomnik #heheszki #humor #motoryzacja

źródło
  • 7
@leinad77: a ok ok ale i tak głupie jest dla mnie że kobiety wybierają sobie jako auto miejskie taką krowę SUV co nawet tym nie potrafi dobrze do przodu jechać a co dopiero kopertę wykonać....