Wpis z mikrobloga

Mircy znający się na elektronice!

Mam głośniki 2.1, od których odpiąłem fabryczne głośniki i podpiąłem kolumny 40 watowe. Wszystko grało super, ale nie podobało mi się, że fabryczny wzmacniacz, który ma w sobie subwoofer, zbiera niskie częstotliwości, przez co ten bas jest po prostu słaby. Chciałem więc przekierować ten bas na kanały kolumn. I teraz część właściwa:

Na płytce wzmacniacza są dwa wyjścia "sub1" i "sub2", z których wychodziły kable do głośnika basowego. Odpiąłem je i chciałem pokręcić tak, żeby złączyć je z kablami głośnikowymi ale nie da się wtedy niczego słuchać, bo wszystko trzeszczy, jakby nie było uziemienia chyba, czy coś, chociaż może jakieś zwarcie, nie wiem. Po kilku próbach zaczął się strasznie grzać jeden tranzystor, do takiego stopnia, że czuć w powietrzu spalenizną po chwili działania.

Dwa pytania:

1. Jak przekierować ten bas na kolumny?

2. Co się dzieje z tym tranzystorem?

#pytanie

#januszeelektroniki

#elektronika
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luki1528: tfu, tranzystor. :D No mam dwie żyłki w kablu z wyjścia sub1. Te dwie żyłki podpiąłem osobno pod dwa kabelki jednej kolumny. Z wyjściem sub2 i drugą kolumną zrobiłem tak samo. Nie działało. Podpiąłem więc obie żyłki z sub1 pod tylko jeden kabelek kolumny. Też chyba nie zadziałało.
  • Odpowiedz