Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj u dentysty.

Moja pierwsza wizyta w tym gabinecie, wziął mnie na fotel #rozowypasek taki 7/10.

Gadka szmatka, otwieram buzie a pani sobie tam dłutuje.

Po chwili mówi:

Pali pan?

No popalam.

Czuć Niech Pan nie pali.

Ok ʕʔ

dalej coś rzeźbi.

A stosuje Pan jakiś środek do płukania buzi?

No nieʕʔ

Bo ma pan bardzo włochaty język ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówie czo XDD to komplement czy jak?

Naprawdę. Pierwszy raz widzę coś takiego, może mieć Pan raka

Nigdy więcej tam nie pójdę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#coolstory #niecoolstory #whocares
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mireczki: Tak właśnie myślałem że pewnie niedawno po studiach :) Zresztą jej odpowiedz że możesz mieć raka jest kompletnie nieprofesjonalna i nie na miejscu.

Czarny nalot nie oznacza raka. Może to być BHT (lingua villosa nigra)

Powierzchnia języka ma sto maleńki brodawek. Twoje kubki smakowe są rozproszone wśród tych występów. Brodawki ciągle rosną, a górna warstwa komórek zwykle zaciera się. U niektórych osób, te komórki nie zacierają się i brodawki stają się wyjątkowo długie. W takim przypadku brodawki łatwo zatrzymują wszelkie szczątki i bakterie. Bakterie rozmnażają się produkując ciemny albo „czarny” obszar na języku, nazywany czarnym włochatym językiem, ponieważ wyrośnięte brodawki wyglądają jak owłosiony albo futerkowy język.Stan ten nie jest rakowy, nie jest również zakażeniem. Jest czymś w rodzaju mchu rosnącego na
  • Odpowiedz
@nexe: dzięki za informacje, Pani kazała mi rzucić palenie na 2 tygodnie i przyjść znów na wizytę ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc mogę sobie palić w spokoju, bo to nie rak
  • Odpowiedz
@mireczki: P-------y oczywiście szkodzą i wywołują wiele chorób jamy ustnej ale na twoim miejscu starałbym się chociaż ograniczać.

Polecałbym jeszcze przeczytać ten artykuł bo nie wiem co miałeś na myśli pisząc że masz mały-kanion na języku :), pewnie minimalna różnica długości kubków smakowych sprawia takie wrażenie ale na wszelki wypadek przeczytaj: http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologia/czy-bruzdy-i-nalot-na-jezyku-sa-grozne.html
  • Odpowiedz